ÖZEL HABERLER Haber Girişi : 17 Kasım 2023 15:50

Ulaşıma zam yok

Antalya'daki toplu taşımanın ayaklarından olan Esnaf Ulaşım Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İnce, gündemlerinde şu an için zam olmadığını dile getirdi. 

Antalya'da toplu taşıma ücretlerine en son Temmuz ayında zam gelirken yüzde 56 oranında zam yapılmıştı. Büyükşehir Belediyesince alınan kararla 9 TL 60 kuruş olan tam ücret 15 TL'ye, 4 TL olan öğrenci ücreti 6,5 TL'ye, 8 TL 40 kuruş olan indirimli ücret ise 14 TL'ye yükselmişti.

İstanbul'da toplu taşıma ücretlerine zam talep edilmesi gözleri Antalya4ya çevirirken Başkan Mehmet İnce, gündemlerinde şu an için zam olmadığını açıkladı. Başkan İnce, "Şu anda böyle bir talebimiz yok ancak olağanüstü durumlar olur ve mazot fiyatları yükselirse o zaman zam talebimizi değerlendirebiliriz. Yılbaşında asgari ücrete yapılacak zam oranının piyasalara yansıması da önemli. Şoför gideri, sigorta, araç sigortası, parça fiyatları ve araç bakım fiyatlarının ne durumda olacağı önemli" ifadelerini kullandı.

Başkan Mehmet İnce şu anda ulaşıma zam talepleri olmadığını ancak Büyükşehir Belediyesi'nden mazot desteğinin kapsamasının genişlemesi noktasında bir talebin olduğunu söyledi. 

 

Haber: Yalçın KÜÇÜK