• SUR YAPIIIIIII
SİYASET Haber Girişi : 23 Mayıs 2023 09:44

Kılıçdaroğlu altın tepside verdi

Kılıçdaroğlu altın tepside verdi

Genel seçimlerde 169 vekil çıkaran CHP'de; DEVA Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Değişim Partisi'nden meclise giren milletvekili sayısı 39 oldu. Kimilerince eleştirilen bu durum hakkında bir yorum da Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, "40 vekili altın tepside verdi. Kılıçdaroğlu, SSK'yı batırdı, şimdi de CHP'yi batırıyor. Kılıçdaroğlu'na CHP seçmeni 28 Mayıs'ta 'Artık yeter' diyecek." ifadelerini kullandı.   

ALTIN TEPSİDE SUNDU"

Bu konu hem muhalefet kanadından hem de iktidar kanadından bazı eleştiriler alırken Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuyla ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan, "40 vekili altın tepside verdi. Kılıçdaroğlu, SSK'yı batırdı, şimdi de CHP'yi batırıyor. Kılıçdaroğlu'na CHP seçmeni 28 Mayıs'ta 'Artık yeter' diyecek. Önce Cumhur İttifakı olarak konuşacağız, sonra uzlaşı arayacağız. 28 Mayıs'tan sonra muhalefet liderleri siyasetten silinecek. İkinci turda da sandıklara hücum edeceğiz. Biz bugünlere manşetlerle çatışa çatışa geldik. Şu anki Saadet Partisi'nin rahmetli Erbakan Hoca ile ilgisi yok. Birileri rahatsız oluyor diye planlarımızı, projeleri bozamayız. Milletimiz 28 Mayıs sonrası da bu projelere sahip çıkacaktır. Teröristler pazarlık yaptıklarına karşı eylemsizlik kararı aldı. Anket yapmaya gerek yok, en gerçekçi anketi pazar günü milletim yapacak." dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.