SİYASET Haber Girişi : 15 Eylül 2023 11:49

İYİ Parti’de aday hareketliliği

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 81 ilde seçimlere kendi başlarına gireceklerini ve ittifak yapmayacaklarını açıklamasının ardından İYİ Parti’den belediye başkan adayı olmak isteyenler çalışmalarına hız verdi.

En fazla merak edilen konu Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı çıkarıp çıkarmayacağı olan İYİ Parti’de bazı bölgelerde ittifak değil birlikte hareket edilebileceği söylemin devreye girebileceği ifade ediliyor.

İSİMLER HAVADA UÇUŞUYOR

Ancak Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için bazı isimler geçmeye başladı bile. Bunların başında MHP’li eski Milletvekili Nesrin Ünal gelirken geçtiğimiz genel seçimlerde 3. sıradan Milletvekili adayı olan Ali Adnan Kaya ve 4. sıra adayı Ayşen Kurt’un adı geçmeye başladı bile.

.               

Aksu’da üç isim ön plana çıkarken bunların Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, Aksu ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ramazan Özen ve iş insanı Deniz Karataş oldukları dile getiriliyor. Kemer’de Yusuf Üras çalışmalarına çok önce başlarken gözler Serik bölgesine çevrildi. Serik’te iki eski belediye başkanı Yusuf Mecek ile Mehmet Habalı’nın adı geçiyor.

İYİ Parti’nin Konyaaltı ve Muratpaşa’da bir kadın aday çıkarmasına kesin gözüyle bakılırken bu iki ilçedeki isimler merak ediliyor.

Haber: Yalçın KÜÇÜK