• SUR YAPIIIIIII
ÖZEL HABERLER Haber Girişi : 08 Şubat 2024 10:14

‘Hukuka ve yasalara aykırı’

‘Hukuka ve yasalara aykırı’

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, MartıTAG'a karşı hukuki mücadelelerinin devam ettiğini ve önemli bir adımın atılacağını duyurdu.

Alkan, MartıTAG'ın faaliyetlerinin hukuka ve yasalara aykırı olduğunu belirtirken, davalı şirketin savunmasının mesnetsiz olduğunu ifade etti. MartıTAG'ın ticari amaç güttüğünü ve "Hatır Taşımacılığı" adı altında yaptığı faaliyetlerin aslında ticari taşımacılığa dönüştüğünü vurguladı.

Esasen MartıTAG'ın ticari amaçla kullanımının kullanıcı sözleşmesinde yasaklanmasına rağmen, uygulamanın işleyişinin ticari taşımacılığa dayandığını belirten Alkan, bu durumun hukuka aykırı olduğunu dile getirdi. MartıTAG'ın ücretlendirme politikasının davalı şirket tarafından belirlendiğine dikkat çeken Alkan, toplu taşımaya ilişkin ücret tarifelerinin UKOME Genel Kurulu tarafından belirlendiğini ve bu tarifeler dışında taşımacılık yapmanın mümkün olmadığını vurguladı.

Alkan, taksici esnafının haksız rekabetle mücadele etmek için hukuki yolları denediğini ve devletin belirlediği kanun ve yönetmeliklere sığınarak adalet aradığını belirtti. MartıTAG'ın faaliyetlerine karşı yapılan hukuki mücadelenin devam ettiğini ve 27 Mart 2024 tarihinde saat 09:45'te ilk duruşmanın görüleceğini duyurdu.

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, taksici esnafının haklarını korumak ve haksız rekabetle mücadele etmek için hukuki yolları kullanmaya devam edeceklerini belirtti.

 

Haber: Yalçın KÜÇÜK