SİYASET Haber Girişi : 19 Eylül 2023 11:08

CHP’de gözler il kongresinde

CHP Antalya İl Başkanlığı kongresi için geri sayım sürerken il başkanlığı için adı geçenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

CHP’de kongrenin İzmir kongresi gibi kavgalı olmaması için çalışmalarını yapıldığı öğrenilirken Antalya İl Kongresi’ne CHP Genel Başkan adaylığını açıklayan Özgür Özel’in de katılması bekleniyor. Ancak, Antalya’da eğilimin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana olunduğu biliniyor.

Özgür Özel ile birlikte hareket eden isimlere bakıldığında ise Antalya ile yakından ilişkili olan Veli Ağbaba dikkat çekiyor. Veli Ağbaba’dan dolayı bazı belediye başkanlarının farklı tavır alabileceği konuşuluyor.

CHP Antalya İl Başkanlığı kongresinin sadece genel başkanların değil Antalya’daki belediye başkanları arasında da yarışa sahne olacağa benziyor.

Antalya Büşükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Covid-19’dan dolayı hasta yatağında yatıp ölüm kalım savaşı verdiği dönemde takındığı tavır nedeni ile mevcut il başkanı Nuri Cengiz’e karşı tavırlı olduğu bilinirken Cengiz’in Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile arasının iyi olduğu dile getiriliyor.

CHP Antalya İl Başkanlığı kongresini kazanan aday aynı zamanda Belediye Başkanlığı ve aynı zamanda da Genel Başkanlık için de bazı ipuçlarını verecek.

Haber: Yalçın KÜÇÜK