• SUR YAPIIIIIII
GÜNDEM Haber Girişi : 05 Haziran 2024 17:40

Zehir tacirlerine şafak operasyonu

Zehir tacirlerine şafak operasyonu

Zehir Tacirlerine Şafak Operasyonu Yapıldı

Emniyet Müdürlüğü birimlerimizce ilimizde uyuşturucu madde arzını önleyerek geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi, kötü alışkanlıklardan korumak, il genelinde uyuşturucu maddelerin kaynağının kurutulması, ticaretinin ve kullanımının engellenmesi ve turizm sezonunun açılmasıyla her geçen gün artırılan operasyonlar hız kesmeden devam etmektedir.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen çalışmalarda ilimize uyuşturucu sevk eden gruplar ile internet üzerinden uyuşturucu satan torbacı olarak tabir edilen şahısların bulunduğu;

Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde belirlenen (32) adrese yönelik, başta Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli ile (3) Özel Harekat Timi olmak üzere toplam (44) Ekip, (233) Personel ve (3) Narkotik Madde Arama Köpeği (NMAK) ile helikopter destekli eş zamanlı ŞAFAK OPERASYONU YAPILDI.

ŞAFAK OPERASYONU ile yapılan arama ve yakalamalarda;
- (17) kilogram çeşitli türlerde narkotik madde,
- (960) adet sentetik ecza ve uyuşturucu hap,
- (922) adet yaklaşık 1.334.186 kullanımlık Sentetik Kannabinoid(A4),
- (84) kök kenevir bitkisi,
- (19) adet hassas terazi,
- (3) adet tabanca ile fişekler,
- Uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro ELE GEÇİRİLDİ.

Operasyon kapsamında;
(48) şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak, (36) şahıs hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak, (12) şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanımını Kolaylaştırmak, Özendirmek, (3) şahıs hakkında 2313 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek (İzinsiz Kenevir Bitkisi Yetiştirmek) suçlarından ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI. 

Ayrıca yapılan aramalarda (1) şahsın üzerinden ‘Sahte Polis Basın Kartı’ ele geçirildi ve şahıs hakkında gerekli işlemler başlatıldı.

Uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik yürütülen çalışmalarımız aynı kararlılıkla hız kesmeden devam edecektir.    
     
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ