• SUR YAPIIIIIII
GÜNDEM Haber Girişi : 21 Kasım 2023 21:08

Üreten Kadınlar Yarışmasına Isparta Damgası

Üreten Kadınlar Yarışmasına Isparta Damgası

Üreten Kadınlar Yarışmasında Isparta damgası
Halkbank’ın, kadın girişimcileri desteklemek amacıyla başlattığı ve geleneksel hale getirdiği Üreten Kadınlar Yarışması’nda, finale kalan Lavanta Kokulu Köy Kadın Girişimi ve Üretim Kooperatifi  dereceye girerek ödülünü aldı.
85 yıldır milli ekonomiye katkı sunan Halkbank’ın, kadın girişimcileri desteklemek amacıyla başlattığı ve geleneksel hale getirdiği Üreten Kadınlar Yarışması’nda ödüller 21 Kasım Salı günü Hilton İstanbul Bomonti Otel’de gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın video mesaj ile yer aldığı tören İstanbul Valisi Davut Gül’ün katılımı ve Ebru Akel’in sunumuyla gerçekleştirildi.
Altı yüz davetlinin katıldığı törende dereceye giren girişimcilere ödüllerini veren Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Tüm finansal süreçlerde kadın girişimcilere avantajlı hizmetler sunarak Türk ekonomisine ve toplumsal refah artışına doğrudan katkı sağlamayı görev edindik. Bugün yenilikçi fikirlerini teknoloji ile buluşturan, ilham veren projeleri ile farkındalık oluşturan kadın girişimcilerimiz Halkbank’ın güçlü destekleriyle Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında; Türkiye'nin her köşesinde topluma ve milli kalkınma seferberliğine değer katan gerçek kahramanlarımızdır” diye konuştu.
“Üreten Kadının Bankası” olma vizyonuyla çalıştıklarını kaydeden Arslan, “Kadınların girişimcilik ekosistemine katılımını teşvik etmek, Türkiye Yüzyılı’nda kadın girişimciliği oranını tüm zamanların üzerine çıkarmak için Türk Bankacılık sektöründe kadın girişimcilere kullandırılan kredi bakiyesinin yüzde 48’ini Halkbank olarak tek başımıza üstlendik. Bugüne kadar 208 bin kadın girişimciye 51 milyar TL finansal kaynak sunarak üretim ve istihdam sağlayan kadın girişimcilerin başarı hikâyelerine ortak olduk” dedi.
Türkiye’nin yetiştirdiği büyük entelektüellerden biri olan yazar Alev Alatlı’nın Fatma Aliye Topuz Özel Ödülü’nün sahibi olduğu Üreten Kadınlar Yarışması’nda; 'KOBİ Üretici Kadın Girişimci', ‘Mikro Üretici Kadın Girişimci', 'Kadın Kooperatifleri' ve 'Sıfır Atık' kategorilerinde çeşitli nakdi ödüller sahiplerini buldu. Nakdi ödüllere ek olarak, yarışmada ilk 3'e girenlere Proje Kredi Paketi, Yaşam Boyu Bankacılık Hizmet Paketi, E-Ticaret Entegrasyonu Paketi ve E-İhracat Paketleri de ödül olarak verildi.
A.  KOBİ Üretici Kadın Girişimci Kategorisi
Birincilik Ödülü: Era Grup Alüminyum San. ve Tic. Ltd. Şti./Bursa

İkincilik Ödülü: Güzide Özel Bakım Merkezi Hay. Tic. San./Erzurum

Üçüncülük Ödülü: Mege Filtre ve Müh. San. Tic. A.Ş./İzmir

B. Mikro Üretici Kadın Girişimci Kategorisi
Birincilik Ödülü: Lupa Nut Makina Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti./Denizli

İkincilik Ödülü: Dear Deer Love/Ankara

Üçüncülük Ödülü: İdea Tente Giyotin Cam Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti./Antalya

C. Kadın Kooperatifi Kategorisi
Birincilik Ödülü: Ayaş Akkaya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi/Ankara

İkincilik Ödülü: Lavanta Kokulu Köy Kadın Girişimi İşletme Kooperatifi/Isparta

Üçüncülük Ödülü: Ekodoku Sürdürülebilir Yaşam, Sanat, Bilim, Teknoloji Kooperatifi/Ankara

D.  Sıfır Atık Kategorisi
Birincilik Ödülü: Anadolive Gıda ve Sanayi Tic. Ltd. Şti./İzmir

Ödül töreni görsel bir şölene dönüştü
Etkinlik alanına girişte LED ekranlarda yer alan anamorfik animasyonlardan oluşan yaşam ağacının misafirleri karşıladığı tören tam anlamıyla görsel bir şölene dönüşürken, ‘’Anadolu’nun Sesi Kadınlar’’ açılış gösterisi de etkinliğe damga vurdu. Anadolu’da şefkati, misafirperverliği ve bereketi temsilen 7 kadının üzerinde birer ışık yanarken, Türkiye’nin 7 bölgesine ait enstrümanların birleşerek oluşturduğu harmoni dinleyenlere keyifli anlar yaşattı.