• knyalt
GÜNDEM Haber Girişi : 17 Mart 2023 11:39

‘Tüketici bilinci açısından önemli’

‘Tüketici bilinci açısından önemli’ 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü ve 15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası etkinlikleri kapsamında Antalya Ticaret İl Müdürü ve İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Halil Özşahan ile Tüketici Hakem Heyeti, Vali Ersin Yazıcı’yı

15 Mart Dünya Tüketiciler Günü ve 15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası etkinlikleri kapsamında Antalya Ticaret İl Müdürü ve İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Halil Özşahan ile Tüketici Hakem Heyeti, Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette kurumun çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, Tüketiciyi Koruma Haftası’nın tüketici bilincinin oluşturulması ve vatandaşların bilinçlendirilmesi noktasında önemine dikkat çekti.

Vali Ersin Yazıcı, 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü ve 15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası etkinlikleri kapsamında Antalya Ticaret İl Müdürü ve İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Halil Özşahan ile Tüketici Hakem Heyetini makamında kabul etti.Misafirleriyle yakından ilgilenip tek tek sohbet eden Vali Yazıcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek tüm 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü ve 15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası’nı kutladı.

Ziyarette kurumun çalışmaları hakkında Vali Yazıcı’ya bilgi veren Antalya Ticaret İl Müdürü ve İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Halil Özşahan, Antalya’daki müracaatlar ve yapılan denetimler hakkında bilgi aktardı.

Tüketicilerimizin Mağduriyet Yaşamasına Asla Müsaade Etmeyiz

Tüketicilerin haklarının korunması noktasında devlet olarak önemli görevleri olduklarını ifade ederek sözlerine başlayan Vali Yazıcı; “Devlet olarak bizler, tüketici haklarının korunması konusunda önemli görevler üstleniyoruz. Tüketicilerimizin mağduriyet yaşamasına asla müsaade etmeyiz. Tüketicimizin daima yanındayız.İlimizde alınan kararları uygulamaya, denetimlerimizi arttırmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Tüketicilerimizin Bilinçlenmesi Bu Konuda Farkındalıklarının Olması Önemli

Tüketici bilincinin oluşturulması ve vatandaşların bilinçlendirilmesi noktasında15 Mart Dünya Tüketiciler Günü ve 15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası’nın önemine dikkat çeken Vali Yazıcı şunları söyledi: “Tüketiciyi Koruma Haftası’nın, tüketici bilincinin oluşturulması ve vatandaşların bilinçlendirilmesi noktasında çok önemli bir etken olduğunu düşünüyorum. Bu haftalarda yapılan etkinliklerle vatandaşlarımız hakları konusunda daha da bilinçlenmiş oluyor. Şunu çok iyi biliyoruz ki eğer tüketici bilinçli ise, harcamalar da bilinçli oluyor. Bu yüzden tüketicilerimizin bilinçlenmesi bu konuda farkındalıklarının olması önemli. İnanıyorum ki hafta kapsamında yaptığınız çalışmalarla tüketicilerimizde bu kapsamda bir farkındalık oluşacak.”

Ziyarettin sonunda duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yazıcı, tüm Tüketici Hakem Heyeti üyeleri ve Ticaret İl Müdürlüğü personelinin Tüketici Haftasını kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.