DÜNYA Haber Girişi : 19 Eylül 2022 22:55

Tsunami uyarısı yapıldı

Tsunami uyarısı yapıldı
Meksika Ulusal Deprem Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada, Meksika’nın Michoacan eyaleti açıklarında 7.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Depremin ardından ülkenin bazı noktalarında tsunami uyarısı yapıldı. Sarsıntının, Ulusal Deprem Ta

Meksika 7,6'yla sallandı. Can ve mal kaybının yaşanmadığı depremle ilgili ülkenin bazı bölgelerinde tsunami uyarıları yapıldı. Sarsıntının merkez üssünün Michoacan eyaleti açıkları olduğu belirtildi.

BAŞKENTTE SİRENLER ÇALDI

Deprem Michoacan eyaletinin yanı sıra çevresinde yer alan Colima, Guerrero, Oaxaca, Morelos eyaletlerinde ve başkent Mexico City’de hissedildi. Mexico City’de güçlü bir sarsıntı hissedilirken, deprem alarmları devreye girdi.

Yaşanan deprem ülke genelinde bugün düzenlenen Ulusal Deprem Tatbikatı’ndan yaklaşık 45 dakika sonra meydana gelirken, depremin merkez üssü Michoacan eyaletinde ve başkent Mexico City’de şu ana kadar herhangi bir hasar veya can kaybı bildirilmedi.

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, Twitter hesabından paylaştığı videoda, "Tüm kalbimizle ciddi bir şey olmamasını temenni ediyoruz." ifadesini kullandı.

Meksika Ulusal Sismoloji Servisi ise depremin büyüklüğünü 7,4 olarak açıkladı.

DEPREMDEN İLK GÖRÜNTÜLER ŞOKE ETTİ

Meksika'daki büyük depremin yankıları sürerken ortaya çıkan ilk görüntüler izleyenleri hayreti düşürdü. Sosyal medyada ses getiren görüntülerde park halindeki araçların şiddetli depremde nasıl sallandığı gözler önüne serildi.