GÜNDEM Haber Girişi : 25 Mayıs 2023 14:14

Spor salonunun temeli atıldı

Spor salonunun temeli atıldı

Vali Ersin Yazıcı, Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonu Temel Atma Töreni’ne katıldı. Temel atma töreninde konuşan Vali Yazıcı; “ Bu spor tesislerini her okulumuzda yapmak istiyoruz. En büyük amacımız çocuklarımızın spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durması ve zinde, sağlıklı bir birey olarak hayata hazırlanmaları.” dedi.

Her geçen gün büyüyen ve gelişen çehresiyle Antalya’da, eğitim ve sağlık alanında olduğu gibi spor alanında da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Gençlerin spor yapmaları ve spor alışkanlıklarının artarak devam etmesi için gerçekleştirilen Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonu Temel Atma Töreni’ne Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Antalya Milletvekili Kemal Çelik, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 Zinde Bir Gençlik Ve Spor Yapan Bir Gençlik Olacaksınız

Antalya’da her geçen gün yeni bir temel ve yeni bir çalışma yaparak şehre katkı sunmaya devam ettiklerine dikkat çeken Vali Yazıcı; “Bu güzel ana tanıklık etmek için bir araya geldik. Hepiniz temel atma törenimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sevgili çocuklar eğitim, yaşamımızın olmazsa olmazı. Siz de bu güzel okulumuzda eğitiminizi alarak hayata hazırlanmaya gayret ediyorsunuz. Ama bu hazırlık aşamasında sizler için olmazsa olmazların başında spor geliyor. Bugün burada temelini attığımız ve çok kısa sürede tamamlayacağımız spor salonunda birçok spor branşıyla tanışıp, yapma imkânı bulacaksınız. Sizler burada bir yandan eğitim alırken, bir yandan da spor yapan sağlıklı bir birey olarak hayata hazırlanacaksınız. Zinde bir gençlik ve spor yapan bir gençlik olacaksınız. İnşallah her okulun bahçesine ya da 2-3 okulu kapsayacak şekilde bu tür spor tesislerimizi okullarımıza kazandırarak sizleri hayata daha iyi hazırlama gayreti içinde olacağız.” ifadelerini kullandı.

Kepez’in Büyüdüğünün ve Geliştiğinin Farkındayız

Kepez’de şehre katkı sunacak önemli işler gerçekleştirildiğini söyleyen Vali Yazıcı şunları kaydetti: “Kepez ilçemizin her geçen gün büyüdüğünün ve geliştiğinin farkındayız. Kepez her geçen gün hem nüfus olarak büyüyor, hem de şehrimize verdiği katkı artıyor. Her sektörde yapılan yatırımlarla Kepez ilçemiz Antalya’mızın gözde merkezlerinin başında geliyor. Özellikle Kepez Belediye’si halkımıza hizmet sunmak adına büyük işler yapıyor.” 

Ülkemizi Zirveye Taşıyacaksınız

Türk gençlerine güvendiğini ve inandığını vurgulayan Vali Yazıcı; “Bizlerin de büyüklerimizden aldığımız bayrağı gençlerimize devretme zamanımız geliyor. İnanıyorum ki, sizler Türk gençleri olarak bizleri, Türk Devletini dünyada hak ettiğimiz yere taşıyacaksınız. Ülkeler arasında şampiyonlar ligi diye tabir ettiğimiz ligde, ülkemizi zirveye taşıyacaksınız.” şeklinde konuştu.

Yeter Ki Siz Spor Yapın

Eğitim ve sporun gençler için olmazsa olmaz olduğunu aktaran Vali Yazıcı konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Aldığınız eğitimin yanında vücudunuzu ve sağlığınızı korumak için, kötü alışkanlıklardan uzak durmak için mutlaka ama mutlaka spor yapmanızı istiyoruz. Burada olan bütün öğrencilerimizden hayatlarının tamamında en az bir spor dalı ile uğraşacaklarına dair söz istiyorum. İnşallah Kepez’den, Antalya’mızdan ülkemize hizmet etmek için sağlıklı ve zinde gençler çıkacak. Tesisimiz hayırlı olsun. Burayı çabuk eskitin. Biz kırılan camı, yırtılan minderi anında değiştireceğiz. Yeter ki siz spor yapın.”

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde öğrencilerle birlikte Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonu Temel Atma Töreni gerçekleştirildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.