SAĞLıK Haber Girişi : 28 Eylül 2022 12:25

Sağlığa destek sürüyor

Antalya’da hayırseverlerin sağlığa desteği hız kesmeden devam ediyor. Manavgat ilçesinde yapılacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu için Vali Ersin Yazıcı, hayırsever Nedret Türköz ile protokol imzaladı.

Antalyada hayırseverlerin sağlığa desteği hız kesmeden devam ediyor. Manavgat ilçesinde yapılacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu için Vali Ersin Yazıcı, hayırsever Nedret Türköz ile protokol imzaladı.

Vali Ersin Yazıcı, hayırsever Nedret Türköz ile Manavgat Yukarı Mahallede yapılacak olan Manavgat Erhan Türköz 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu” protokolünü imzaladı. Vali Yazıcı başkanlığında Antalya Valiliğinde düzenlenen protokol törenine İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük ve hayırsever Nedret Türköz katıldı.

Bu Yapmış Olduğunuz Hayır Bizi Çok Mutlu Etti

Hayırsever Türköz’ü tebrik ederek sözlerine başlayan Vali Yazıcı; Gönlü güzel hayırseverimizi bu örnek davranışından dolayı kutluyorum. Bu tür hayır işleri sadece parayla olmuyor. Bu iş en başta gönül işi. Gönlünde olmadıktan sonra paranın bir önemi yok. Antalya hayırsever konusunda iyi bir şehir. Güzel bir şehir. Burada çok sayıda okulda hayırseverlerimizin katkısı var. Sağlık tesislerinde hayırseverlerimizin çok büyük katkıları var. Bu yapmış olduğunuz hayır bizi çok mutlu etti. Allah hayrınızı kabul etsin. Sizlerin sayısını arttırsın.” diye konuştu.

Hayırseverlerimizin Eğitim Ve Sağlıkta Destekleri Çok Büyük

Antalyadaki hayırseverlerin eğitimden sağlığa birçok konuda desteklerinin hız kesmeden devam ettiğini dile getiren Vali Yazıcı; Eylül ayı içerisinde hayırseverlerimizle bununla birlikte 4 protokol imzaladık. Gerçekten hayırseverlerimizin eğitimden sağlığa destekleri çok büyük. Bu destekler bu yatırımlar çok önemli. Antalyalı hayırseverlerimiz şehrimize değer katmaya ve şehrimizi desteklemeye devam ediyor. Sağ olun var olun.” ifadelerini kullandı.

Protokolde konuşan hayırsever Türköz; Severek ve isteyerek bu konuya girdim. Babam öğretmendi. Önceliğim okul yaptırmaktı. Ama bu kısmet oldu. Genç yaşta oğlumu kaybettim. Bu sağlık merkezi ile oğlumun adı memleketim olan Manavgatta yaşayacak ve hastalara şifa dağıtılacak.” dedi.

İmzalanan protokolle Manavgat Yukarı Mahallede yapılacak olan Manavgat Erhan Türköz 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu”nun 10 ay içerisinde tamamlanacağı bilgisi verildi.