• SUR YAPIIIIIII
SİYASET Haber Girişi : 24 Mayıs 2023 13:05

Özdağ'a, Davutoğlu cephesinden sert tepki

Özdağ'a, Davutoğlu cephesinden sert tepki

Seçimin 2. turunda Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı alan Ümit Özdağ, "Suriyelileri İçişleri Bakanı olarak göndereceğim" ifadesiyle gündem yarattı. Özdağ'ın bakanlık şartıyla Kılıçdaroğlu'na destek verdiği yorumları yapılırken bu tweet'e en sert tepki ise Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci'den geldi. Temurci, "Özdağ günün şakasını yapmış sanırım! Kazanmak için her yol mübah değildir." dedi.   

28 Mayıs'ta yapılacak 2. tur seçimleri öncesi hangi adayı destekleyeceği merak konusu olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ saat 11.30 gibi kameralar karşısına geçerek Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldıklarını duyurdu.

"İÇİŞLERİ BAKANI OLARAK GÖNDERECEĞİM"

Bu karar siyaset sahnesini hareketlendirirken; Özdağ'ın açıklamadan önce sosyal medyada mültecilerin gönderilmesini isteyen gençlere verdiği yanıt da konuşulmaya devam etti. Özdağ, "Söz Suriyelileri ben İçişleri Bakanı olarak yollayacağım. Ancak sadece Suriyeliler değil Türkiye'yi dünyanın lunaparkı zanneden, kadınlarımıza cariye muamelesi yapan, sokaklarımızı uyuşturucu cennetine çeviren, selefi cihatçı örgütlenme yapan ve yılda 11 milyar dolarımızı yiyen herkes gidecek." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.