ÖZEL HABERLER Haber Girişi : 04 Temmuz 2024 14:57

Müftü mezuniyet törenine katıldı

Müftü mezuniyet törenine katıldı

İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, TDV Antalya Yüksek Öğrenim Kız Yurdunda kalan ve bu yıl çeşitli fakültelerden mezun olan öğrenciler için düzenlenen mezuniyet programına katıldı.

 Programda öğrencilere hitap eden İl Müftüsü Yalçınkaya “Sizleri geleceğe uğurlayacağımız bu mezuniyet programında, heyecan ve mutluluğunuzu paylaşmanın gururu içindeyiz. Her şeyden önce, yılları geride bırakıp da mezun olma aşamasına gelmenizden dolayı hepinizi en içten duygularımla kutluyorum. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Eminim ki her biriniz, çalışma hayatında dürüst, ahlaklı, kendine güvenen gençler olarak bu ülke için değerli hizmetlerde bulunacaksınız. Biz de sizlerin başarılarınız ile övüneceğiz, gurur duyacağız. İşinizi zamanında ve doğru yapmak, disiplinli ve düzenli çalışmak, yaşam felsefenizin bir parçası olsun. Hayatınız boyunca daima, haktan, adaletten, barıştan, sevgiden, saygıdan, kardeşlikten, paylaşmadan, yardımlaşmadan yana olun, bu değerlerin savunucusu olun, bu ülke için umut olun,” ifadelerini kullandı.

Müftü Yalçınkaya, ülkemizin en değerli kurumu olan TDV Yurdunda kalmanın bir ayrıcalık olduğu, buradan mezun olan öğrencilerin artık hayatları boyunca içlerindeki TDV sevgisini kaybetmemeleri ve TDV Gönüllüsü olarak ülkemizde ve dünyanın değişik yerlerinde yapılan faaliyetleri desteklemeleri konusunda gençlere tavsiyelerde bulundu. İl Müftüsü Yalçınkaya, ayrıca yurt binasında Gazze'deki üniversitelerin mezuniyet vermemesi durumuna dikkat çekmek amacıyla oluşturulan özel alanı ziyaret etti. 

Haber: Yalçın KÜÇÜK