YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 08 Kasım 2023 11:46

Konyaaltı’nda satranç heyecanı başlıyor

Konyaaltı Belediyesi’nin bu yıl 3.’sünü düzenleyeceği Konyaaltı Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası, 12 Kasım Pazar günü başlıyor. Turnuvada dereceye girecek sporculara toplamda 368 bin 250 TL ödül dağıtılacak.

Türkiye’nin büyük ödüllü uluslararası satranç turnuvalarından olan Konyaaltı Belediyesi 3. Uluslararası Satranç Turnuvası, 12 Kasım Pazar günü Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlıyor. Konyaaltı Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu’nun ortaklaşa düzenleyeceği turnuvada sporculara toplam 368 bin 250 TL ödül dağıtılacak. 

600 SPORCU BAŞVURU YAPTI 

Bir hafta sürecek satranç turnuvasına yerli ve yabancı olmak üzere yaklaşık 600 sporcu başvuru yaptı. 12-19 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek turnuvanın aynı zamanda kentin spor turizmine katkı sağlayacağını aktaran Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Dünyanın birçok ülkesinden sporcu, turnuvaya katılmak için Konyaaltı’na gelecek. Bu da kentimizin tanıtımı ve spor turizmine katkı sağlayacak. Sporcular, farklı kategorilerde farklı yaş guruplarına göre mücadele edecek. Pazar günü turnuvada yer alacak tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.