GÜNDEM Haber Girişi : 16 Kasım 2023 10:45

KKTC'NİN 40'INCI KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ANTALYA'DA KUTLANDI

KKTC'NİN 40'INCI KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ANTALYA'DA KUTLANDI

KKTC’nin 40’ıncı kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Antalya’da “Cumhuriyet Resepsiyonu” düzenlendi. KKTC Antalya Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen resepsiyona katılım yoğun oldu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40'ıncı kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Antalya’da “Cumhuriyet Resepsiyonu” düzenlendi. Resepsiyona Vali Hulusi Şahin ve eşi Ebru Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç, Vali Yardımcısı Mustafa Hulisi Arat, Kaymakamlar, kurum ve kuruluş müdürleri, KKTC Başkonsolosu Cem Topçu ve eşi Arzu Topçu, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile gaziler katıldı. 

KKTC İlelebet Var Olacaktır
Resepsiyonda konuşan Başkonsolos Cem Topçu, KKTC’nin 40'ıncı kuruluş yıl dönümünü kutlayarak; “Kıbrıs Türkünün, Türk tarafının bir 50 yıl daha beklemeye tahammülü yoktur. Öncelikle Kıbrıs Türkünün egemen eşitliği, eşit statüsü teyit edilmelidir. Uluslararası toplum da bilmelidir ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vardır ve ilelebet var olacaktır." dedi. 

Resepsiyonda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin ise, KKTC’nin 40’ıncı kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu  yaşadıkları ifade etti.