• SUR YAPIIIIIII
YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 22 Mart 2024 10:31

KIRSALDA BOZUK YOL KALMACAK

KIRSALDA BOZUK YOL KALMACAK

Konyaaltı Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Konyaaltı ilçesindeki kırsal ve merkez mahallelerdeki yolları yaz sezonuna hazırlamak için hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında yol açma, bakım ve onarım çalışmaları yapıldı.  

Konyaaltı Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kırsal ve merkez mahallelerde yol bakım çalışmaları gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında ekipler, Saklıkent, Derbent, Harımyurt ve Mağlaz mevkileriyle, Hisarçandır, Yarbaşçandır, Üçoluk yaylaları ve merkezde Hurma Mahallesi 298 sokakta yol açma, bakım, onarım ve tadilat çalışması yaptı.  

SAKLIKENT YOLU ONARILIYOR

Konyaaltı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kırsal bölge sorumlusu Mehmet Özcan, Konyaaltı ilçesinde bulunan Saklıkent, Derbent, Harımyurt ve Mağlaz mevkiinde bulunan yolların bakım, onarım ve tadilatını gerçekleştirdiklerini söyledi. Özcan, “Bu alanda bulunan göçük ve yıpranmış yolların tadilatını yapıyoruz. Doyran bölgesinden başlayıp Saklıkent, Derbent, Harımyurt, Mağlaz mevkilerinde yol bakım ve onarım çalışmalarını yürütüyoruz’’ dedi. 

EKİPLER HUMMALI ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR 

Konyaaltı Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü kırsal bölge sorumlusu Doğan Akman da, “Kış ayında yağışın çok olması nedeniyle kırsalda bozulan yollarımız oldu. Konyaaltı ilçesinde vatandaşlarımızın ulaşım sıkıntısı çekmemesi için mayıs ayında başlatılacak olan çalışmalarımıza mart ayında başladık. Hisarçandır’dan başladığımız yol bakım ve onarım çalışmalarımızı Üçoluk yaylasında bulunan Güblen- Aladağ yolunda sürdürdük. Çalışmalarımız kapsamında Yarbaşçandır mevkiinde de yol açma ile yolların bakım ve onarım çalışmalarını da sürdüreceğiz” dedi. 

HALKIMIZ MAĞDUR DURUMDAYDI

Bozuk yollar nedeniyle zorluk yaşadıklarını dile getiren Üçoluk Mahallesi Muhtarı Ali Bilhan Emik ise, “Konyaaltı Belediyesi ekiplerimiz taleplerimiz doğrultusunda mahallemizde hummalı bir çalışma yürüttü. Halkımız bozuk yollardan dolayı mağdur durumdaydı. Yollarımızın bakım, onarım ve tadilat işlerini yürüten ekiplerimize ve talebimizi geri çevirmeyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e teşekkür ediyorum’’ dedi.