YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 28 Haziran 2024 10:57

Kepez'e emekli ve esnaf kıraathanesi müjdesi

Kepez'e emekli ve esnaf kıraathanesi müjdesi

KEPEZ Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, sözünü verdiği 107 projeyi gerçekleştirmek için kolları sıvadı. Antalya Esnaf ve Sanatkârları Odaları (AESOB) işbirliği ile ilçeye 'emekli ve esnaf kıraathanesi' kazandırılıyor.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, birlik yönetimi, denetim ile disiplin kurulu üyeleri ve merkezde bulunan esnaf odası başkanlarıyla Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

AESOB'UN BAŞKAN KOCAGÖZ'E İNANCI TAM

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Mesut Kocagöz'ün, Kepez Belediye Başkanlığı görevinde başarılı olacağına inandığını belirterek, "Mesut Başkan'ın, Kepez halkına güzel hizmetler yapacağına, ilçedeki esnaf ve sanatkârın yanında olacağına ve onlara sahip çıkacağına inancımız tam. Esnaf ve sanatkârın sorunlarının çözümünde birlikte hareket etmeye, belediyenin her türlü projesine destek vermeye hazırız" dedi.

ESNAF, BELEDİYE İŞBİRLİĞİNİN İLK MEYVESİ

AESOB ve diğer esnaf odaları olarak Kepez Belediyesi ile işbirliği içerisinde ortak projeler yapacaklarını anlatan Dere, "Esnaf ve sanatkârlarımızın işlerini geliştirmek ve kalkındırmak amacıyla birlikte çalışmalar yapacağız.

Bu çalışmaların ilki olan 'emekli ve esnaf kıraathanesi' projemizi önümüzdeki günlerde hayata geçireceğiz. Osmanlı Parkı içerisindeki tesisi, Emekli ve Esnaf Kıraathanesine dönüştüreceğiz" diye konuştu.

DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE ESNAFIN YANINDA

Esnafın talep ve görüşlerinin kendisi için çok değerli olduğunun altını çizen Başkan Kocagöz, şunları söyledi:

"Kepez Belediye Başkan Yardımcısı iken o dönemki Belediye Başkanımız Erdal Öner ile büyük alışveriş merkezleri karşısında küçük esnafı korumak amacıyla Mısır Çarşısı projesini gerçekleştirmiştik. Bu dönemde de AESOB ile güçlerimizi, olanaklarımızı birleştirip esnafımızın kalkınmasına yönelik projelere imza atacağız."

KOCAGÖZ 107 PROJESİNİ KEPEZ'E KAZANDIRIYOR

Başkan Kocagöz, seçim döneminde açıkladığı 107 projeden bir tanesinin de emekli kıraathanesi olduğunu hatırlatarak, "Bu projemizi, 'emekli ve esnaf kıraathanesi' şeklinde revize ettik. Şehrin merkezi bir konumda yer alan Yükseliş Mahallemizdeki, Osmanlı Parkı içerisindeki atıl tesisi, AESOB ile güzel bir emekli ve esnaf kıraathanesine dönüştürüyoruz. Yasal süreçler tamamlandıktan sonra yakın bir tarihte bu projemizi emeklilerimizle ve esnafımızla buluşturacağız" dedi.

Ziyaret plaket sunumu ve günün anısına fotoğraf çekilmesiyle tamamlandı.