• SUR YAPIIIIIII
SİYASET Haber Girişi : 18 Mart 2023 22:17

Kaya, Vekil Aday Adayı

Kaya, Vekil Aday Adayı

 

Yıllarca TRT’de görev yapan gazeteci Gürsel Kaya, Gelecek Partisi’nden milletvekili aday adayı oldu. Kaya, 37 yıllık devlet tecrübesi ve birikimlerini paylaşmak istediğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin 14 Mayıs’ta yapılacağının açıklanmasının ardından aday adaylığı süreci başladı. Uzun yıllar devlet hizmetinde bulunan ve hala çeşitli birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan gazeteci Gürsel Kaya, Gelecek Partisi’nden Antalya Milletvekili aday adayı oldu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kaya, “37 yıllık devlet hizmetimizdeki tecrübe ve birikimlerimizi milletimiz ile paylaşma adına 28. dönem milletvekilliği adaylığı için başvurumuzu yaptık. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

KAYA HAKKINDA
Gürsel Kaya, 1961 yılında Konya’nın Bozkır ilçesine bağlı Kayacık Köyü’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya’da tamamladı. Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü 1982 yılında bitirdi. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Adalet bölümlerinden mezun oldu. 8 buçuk yıl süreyle edebiyat öğretmenliği ve idarecilik yaptı. TRT’nin 1990 yılında açılan yardımcı prodüktörlük sınavını kazanarak 1991 yılında Trabzon Bölge Radyosu’nda göreve başladı. Geçici bir süre Erzurum Bölge Radyosu’nda da görev yapan Kaya, 1993 yılında Antalya Bölge Radyosu’na atandı. Günaydın, Yöremizden, Gençliğin Dünyası, Akdeniz’den, Gündönümü, Çevre ve İnsan, Önce Sağlık gibi programlar hazırlayan Kaya, 2002 yılında Söz Yayınları Şube Müdürlüğü’ne, 16 Nisan 2004 tarihinde de Antalya Bölge Radyosu Müdürlüğü’ne atandı. Radyo Müdürlüğü ile birlikte bir süre TRT Antalya Bölge Müdürlüğü görevini de yürüttü. TRT’den emekli olduktan sonra 13 yıl Kepez Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Şiirleri, öyküleri, eleştiri yazıları çeşitli dergilerde yayımlanan Kaya, başta Gazeteciler Cemiyeti olmak üzere birçok kurum ve kuruluş tarafından yılın başarılı gazetecisi seçildi. 1998-2006 tarihleri arasında, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreterlik görevini yürüttü. Medya, Avrupa Birliği, İletişim ve İnsan, Türkiye’nin iç ve dış politikaları, İnsan Hakları Verimlilik ve İletişim konularında konuşmacı ve dinleyici olarak seminerlere katılan Kaya’nın; Türk Halk Müziği Halk Kültürü ve Yeni Türk Edebiyatı konularında çalışmaları da bulunuyor. Orta derece İngilizce bilen Kaya, halen Gelecek Partisi Genel Başkan İletişim Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Sürekli Turkuaz Basın Kartı sahibi Kaya, evli ve iki çocuk babası. Birçok sivil toplum kuruluşunun oluşumunda ve yönetimde de görev almaya devam etmektedir. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.