SPOR Haber Girişi : 01 Eylül 2023 16:14

GOLF SEZONU BAŞLIYOR

 GOLF SEZONU BAŞLIYOR

Eylül ayının gelmesi ile birlikte Antalya'nın golf destinasyonu Belek'te hareketlenme başladı. Sezonu açan golf tesisleri bu yıl iyi bir sezon bekliyor.

 

Antalya Golf Kulübü Genel Müdürü Ahmet Çağıl, Belek ve golf turizmindeki gelişmeleri turizm yazarı Halil Öncü'ye değerlendirdi.

 

Ahmet Çağıl yaptığı açıklamada, " Golf sezonumuz Eylül'de başlıyor. Eylül, Ekim kasım ayları oldukça yoğun geçecek. Sayılar geçen senelere göre biraz düşük ama çok da şikayet edecek durumda değiliz. Genellikle tesisimizde yaklaşık yüzde 70'e yakın İngiliz ağırlıklı oyuncularımız olacak. Almanya'dan ve İskandinavya'dan da misafirlerimize hizmet vereceğiz."dedi.

 

Sahada yenilikler de yaptıklarını da söyleyen Genel Müdür Çağıl, özellikle 5 numaralı delikte özel bir değişiklik yaptıklarını belirterek," 5 Numaralı delikte vuruş çıkış noktasını değiştirdik. Bu alanı yaklaşık yedi sekiz metre yükselttik. İleride oyunun bitiş noktası olan greensi yaklaşık 20 metre geri çekerek sağ tarafa ağaçların arkasına gizledik. Daha eğlenceli ve iddialı bir parkur haline getirmeye çalıştık" diye konuştu.