DÜNYA Haber Girişi : 24 Ekim 2023 10:31

Gazze'de kanlı gece

Hamas'ın 7 Ekim sabahı başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna karşılık veren İsrail, Gazze'ye bomba yağdırmaya devam ediyor. 18. gününe girilen savaşta İsrail ordusunun dün gece düzenlediği saldırılarda 110 Filistinli hayatını kaybetti.

El- Aksa Kanalı Telegram sayfasında verilen habere göre, Gazze'de İsrail saldırıları sonucu bir gecede aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 110 Filistinli hayatını kaybetti.

 

Gazze'de İsrail saldırıları sonucu bir gecede 110 Filistinli hayatını kaybetti

GECE BOYUNCA YOĞUN HAVA SALDIRISI

İsrail ordusu, savaşın 18'inci gününe girerken, Gazze Şeridi'nin birçok bölgesine gece boyunca yoğun hava saldırıları düzenledi. Aksa Kanalı'nın hastane kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Gazze Şeridi'nin Han Yunus ve Rafah kentlerindeki sivil yerleşim bölgelerine İsrail savaş uçakları tarafından düzenlenen saldırılar sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 57'ye ulaştı. Saldırılarda onlarca yaralının olduğu da aktarıldı.

Gazze'de İsrail saldırıları sonucu bir gecede 110 Filistinli hayatını kaybetti

HAN YUNUS'TAKİ SALDIRIDA EN AZ 23 KİŞİ ÖLDÜ

Filistin haber ajansı WAFA'nın sağlık kaynaklarından naklettiği haberde, Han Yunus'taki saldırıda, aralarında çocukların da olduğu en az 23 kişinin öldüğü, 45 kişinin yaralandığı belirtildi. Enkaz altında hala çok sayıda kişi olduğu ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği aktarıldı.