GÜNDEM Haber Girişi : 11 Eylül 2023 16:11

Eczacılar Odası’ndan destek

Alanya’da eczanesi bulunan Eczacı Burcu Aydoğdu, belirli pazarlarda satılan ve kim tarafından üretildiği belli olmayan güneş koruyucu ürünlerin potansiyel tehlikelerine dikkat çekmişti.

Eczacı Burcu Aydoğdu internetten aldığı güneş kremiyle, eczanede satılan aynı marka kremi UV ışığı ile test etti. Çıkan sonuçlar sosyal medyada gündem oldu.

Açıklamaya Antalya Eczacı Odası’ndan destek geldi. Antalya Eczacı Odası sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ”

Meslektaşımız Ecz. Burcu Aydoğdu’nun şahsi medya hesabından yaptığı; belli pazarlarda kim tarafından satıldığı belli olmayan güneş koruyucularının yaratacağı tehlikeli sonuçlarla ilgili paylaşımı, sosyal medyada büyük ses getirmiş, ulusal kanalların da ilgisini çekerek Türkiye çapında etki yaratmıştır. Eczanelerimizde satılan ürünlerin güvenilirliği ile ilgili önemli bir farkındalık oluşturmuştur.

Meslektaşımızı sergilediği haklı duruş ve halk sağlığına yaptığı önemli katkıdan dolayı tebrik eder, bir takım internet pazar yerleri ve hesapları tarafından kendisi aleyhine yürütülen çirkin eleştiri kampanyaları karşısında da sonuna kadar meslektaşımızın yanında olduğumuzu duyururuz” denildi.

Haber: Hatice Nur AÇIKBAŞ