GÜNDEM Haber Girişi : 12 Eylül 2023 13:56

Deprem bölgesine eğitim yardımı

Deprem bölgesine eğitim yardımı

“Bir çocuğun eğitimi Türkiye’nin geleceği” mottosuyla Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yaşanan deprem felaketinden etkilenen çocukların okul ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile yardım kampanyası düzenlendiklerini dile getiren Kızılay Antalya Şube Başkanı Esra Özkoç, “Türk Kızılay, başta Milli Eğitim Bakanlığımız olmak üzere farklı paydaşlar ile eğitimi destekleyen iş birlikleri kurmakta; bağışlarınızı ülkemizin aydınlık geleceğine yönlendirmektedir” dedi.

Büyük deprem felaketin, hayatın diğer alanlarında olduğu gibi eğitim-öğretim alanını da derinden etkilediğini kaydeden Başkan Özkoç, “Öğrenciler 11 ilimizde insan üstü bir çabayla eğitim sürecinden kopmamaya çalıştı. Zor ve ağır şartlar altında sınavlara hazırlanan öğrenciler sınavlardaki başarılarıyla “biz de varız ve hayat devam ediyor” mesajını tüm ülkeye verdi. Bir Çocuğun Eğitimi Türkiye’nin Geleceği! mottosuyla başlattığımız eğitim kampanyasına yapacağınız bağışlar ile, başta Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen öğrenciler olmak üzere tüm yurttaki öğrencilere yönelik; burslar, tek seferlik eğitim yardımları, kırtasiye yardımları, eğitim materyalleri ve online eğitim imkanları sunulmaktadır” ifadelerine yer verdi.

“Türk Kızılay olarak, destekleriniz için tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyoruz” diyen Esra Özkoç, “İhtiyaç sahibi öğrenciler için tüm GSM operatörleri üzerinden 2868‘e “EĞİTİM” yazıp mesaj (SMS) göndererek 20 lira bağışta bulunabilirsiniz. Ayrıca hesap numaralarımız aracılığı ile de bağışta bulunulabilir” diye konuştu.

Haber: Yalçın KÜÇÜK