SİYASET Haber Girişi : 31 Ekim 2022 17:12

Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal CHP'den istifa etti!

SON DAKİKA: Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal CHP'den istifa etti! Ayrılık sonrası CHP'li isim telefonda yaptığı görüşmeyi anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın kızı, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aslı Baykal, Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğini sonlandırdı. CHP eski Genel Sekreteri Mehmet Sevigen, Aslı Baykal ile konuştuğunu, Baykal'ın gidişattan mutlu olmadığını söylediğini ifade etti. Sevigen, Aslı Baykal ile yarın görüşeceklerini ve durumu değerlendireceklerini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın kızı, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aslı Baykal, Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğini sonlandırdığını duyurdu. Baykal, sosyal medya hesabı üzerinden siyasi parti üyeliğini sonlandırdığına dair bir görsel paylaştı.

Baykal, 22 Nisan'da da bir paylaşım yaparak şu ifadeleri kullanmıştı:Elektrik faturasını ödeyemeyene sahip çıkmak iktidara gelince elektrik fiyatlarını nasıl indireceğini anlatarak olmalı, sonuç getirmeyecek eylemlerle gündemi değiştirmek iktidara destek oluyor.

ESKİ CHP GENEL SEKRETERİ MEHMET SEVİGEN KONUŞTU: GİDİŞATTAN MUTLU DEĞİLİM

CHP eski Genel Sekreteri Mehmet Sevigen, Aslı Baykal'ın istifasını doğruladı. Telefonla konuştuğunu ifade eden Sevigen, "Sabah konuştuk. Partiden istifa ettiğini söyledi. Sana bir terbiyesizlik mi yapıldı, yanlış mı yapıldı diye sordum. 'Gidişattan mutlu değilim' dedi.Telefonda bunları konuşmanın doğru olmadığını ifade etti. Yarın gideceğim, oturup durumu istişare edeceğiz. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı aslı Baykal'ın istifası önemlidir, irdelenmelidir." dedi.

Sevigen, yeni bir oluşum kurulup kurulmayacağı ile ilgili sorumuza ise, "Şu an için böyle bir şey yok. İlk önce durumu bir konuşacağız." ifadelerini kullandı.

ASLI BAYKAL KİMDİR?

Aslı Baykal, CHP Eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın kızıdır. Deniz Baykal'ın kızı olan Aslı Baykal 1965 yılında doğdu.

Aslı Ataman Baykal biyokimya profesörüdür. Akdeniz Üniversitesi'nde öğretim üyesi görevinde bulundu.

Ebeveynleri: Deniz Baykal

Büyükanneleri ve Büyükbabaları: Hüseyin Hilmi Baykal, Feride Baykal