GÜNDEM Haber Girişi : 07 Eylül 2023 13:07

Arslan'dan ilginç savunma!

Dün yayınladığımız “Bu sözler çok ses getirir” başlıklı haberimizin ardından Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, otobüsçü esnafına gönderdiği mesaj ile kaydın montaj olduğunu ima etti.

Söylemlerini adeta inkar eden Yasin Arslan üyelerine gönderdiği açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte yine esnafımız üzerinden siyaset yapılma çabaları başlamıştır.

Yapay zeka, fotomontaj ve ses kaydı ile ülkemizde ünlü sanatçılarımıza ezan okutulduğunu hepiniz hatırlıyorsunuz.

Antalya otobüsçüler esnaf odası başkanı olarak tüm siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Hakkımızda yaptırılan / yaptırılacak olan haberler esnafımla siyasi erk’i karşı karşıya getirme operasyonudur. Altını çizerek ifade ediyorum. Bizler siyasi erk’in rakibi değiliz. Hiç bir siyasetçinin makamına da talip değiliz. Bizler sadece ekmeğimizin / yarınımızın derdindeyiz. Kim yada kimler esnafımla siyasetçi kavgası istiyorsa bunun bedelini sahada ve her türlü yasal hakkımız saklı kalmak kaydı ile hukukta ödeyecektir

Okulların açılmasının hemen arefesinde hizmete ve huzura düşman olanların bu manipülasyonu ne siyasetçiye nede Antalya halkına fayda sağlamamaktadır.

Bizler, Antalya ulaşımına köklü çözüm üretmek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn.Muhittin Böcek ile abi & kardeş ilişkisi içerisinde ortak akıl ile çalışmaktayız.

Ulaşım ile ilgili genel sorunun; şöför sıkıntısı, akaryakıt maliyetlerinin çok artması, emekli şehri olmamız sebebi ile ücretsiz taşımadan kaynaklı sıkıntılardan dolayı yaşananlar bizim her platformlarda yüksek sesle seslendirdiğimiz, tekrar ettiğimiz hakikatlerdir.

Hatırlayınız önceki dönemde de / bu gibi haber ve haberler yapılmış / yaptırılmış olup yine aynı seçim dönemi ile birlikte birileri yeniden harekete geçmiştir.

 

İlan ediyorum; bu operasyonlar esnafımıza ve ekmeğine yapılan saldırılardır. Bizim tek hedefimiz esnafımızın yarınları ve Antalyalı hemşerilerimizin ulaşımıdır.

Samimi olan her ferdi; Antalya toplu taşıma sorununa odaklanmaya davet ediyorum. Yolumuza taş koyanları, yolun kenarına alıp / yolumuza devam edeceğimizi ilan ediyorum.”

Haber: Yalçın KÜÇÜK