GÜNDEM Haber Girişi : 25 Ağustos 2023 15:36

Ali Sabancı ve eşi kaza geçirdi

İş insanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, Yunanistan’da denizde kaza geçirdi. Zodyakla kayalıklara çarpan çiftin ağır yaralandığı ve Türkiye’ye getirildiği öğrenildi. Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamada, “İş dünyasının ileri gelen isimlerinden Sayın Ali Sabancı, eşi Sayın Vuslat Doğan Sabancı ile ağır bir deniz kazası geçirmiş, kazada yaralanan Ali Bey ilk müdahalenin ardından ambulans uçakla İstanbul’a sevk edilmiş; genel durumu iyi olan eşinin de ambulans uçakla İstanbul’a sevki planlanmıştır. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı

Pegasus Havayolları’nın da yer aldığı Esas Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, Yunanistan’da denizde kaza geçirdi. Leros Adası’nda zodyakla kayalıklara çarpan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı’nın ağır yaralandığı öğrenildi.

AMERİKAN HASTANESİ’NE GETİRİLDİLER

Yatlarıyla Yunanistan’ın Leros Adası açıklarında tatilde olan Sabancı çiftinin, akşam yemeği için zodyak botla restorana giderken kayalıklara çarptığı belirtildi. Ağır yaralanan Sabancı çiftini, tesadüfen yakınlarından geçen teknedekiler fark etti. Teknedekilerin kurtardığı Sabancı çifti, adadaki hastaneye kaldırıldı.

Adada ilk müdahaleleri yapılan çift, daha sonra Bodrum’a getirildi. Ali Sabancı’nın ise saat 10.15 sıralarında ambulans uçakla Bodrum’dan İstanbul’a Amerikan Hastanesi’ne getirildiği öğrenildi.

VUSLAT DOĞAN SABANCI DA İSTANBUL’A GETİRİLİYOR

Yapılan müdahale sonrasında Ali Sabancı’nın durumunun stabil olduğu, dalağının alındığı, kaza sırasında ise yüzünden ağır darbeler aldığı belirtildi. Başından darbe alan Vuslat Doğan Sabancı’nın hayati tehlikesinin bulunmadığı kaydedildi.

Öte yandan Vuslat Doğan Sabancı’nın da ayrı bir uçakla Bodrum’dan saat 11.30’da havalanan bir uçakla İstanbul’a getirileceği öğrenildi. İş insanı Aydın Doğan’ın özel uçağını kızı için Bodrum’a gönderdiği de kaydedildi.

Ali Sabancı ve Vuslat Sabancı'nın Latiko adlı yatı ve kaza yapan zodyak bot

Ali Sabancı ve Vuslat Sabancı’nın Latiko adlı yatı ve kaza yapan zodyak bot

Yüz bölgesinden yaralandığı belirtilen Vuslat Doğan Sabancı’nın, zodyak botun ön koruma siper camına çarptığı öğrenildi. Kaza sırasında çiftin çocukları Kaan ve Emracan Sabancı’nın da botta olduğu, her ikisinin de sağlık durumlarının iyi olduğu gelen bilgiler arasında.

TEDAVİLERİ DEVAM EDİYOR

Esas Holding’ten yapılan yazılı açıklamada “Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, 24 Ağustos 2023 tarihinde tatilleri sırasında bir deniz kazası geçirmiştir. Tedavileri devam etmekte olup, sağlık durumları takip edilmektedir. Gelişmelerle ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir” ifadeleri kullanıldı.

 

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamada, “İş dünyasının ileri gelen isimlerinden Sayın Ali Sabancı, eşi Sayın Vuslat Doğan Sabancı ile ağır bir deniz kazası geçirmiş, kazada yaralanan Ali Bey ilk müdahalenin ardından ambulans uçakla İstanbul’a sevk edilmiş; genel durumu iyi olan eşinin de ambulans uçakla İstanbul’a sevki planlanmıştır. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

YUNANİSTAN’DA YEREL BASIN: 7 YARALI

DHA’da yer alan habere göre de Yunanistan’da yerel basında çıkan habere göre, gece yarısından kısa süre önce Leros ile Leipsos arasındaki deniz bölgesinde sürat teknesinin kayalıklara çarpması sonucu 7 kişi yaralandığı, ağır yaralanan 2 kişinin Leros Hastanesi’nde ameliyata alındığı ve yaralıların Türk vatandaşı olduğu belirtildi.