EĞITIM Haber Girişi : 21 Kasım 2022 16:40

Velilere kırtasiye uyarısı

Antalya Fotoğrafçılar, Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Odası Başkanı Mehmet Bayrak, bir haftalık ara tatil sonrası çalacak ilk ders zili öncesi kırtasiye alışverişi konusunda, velileri güvenilir ve kaliteli kırtasiye ürünü alması konusunda uyardı.

Antalya Fotoğrafçılar, Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Odası Başkanı Mehmet Bayrak, bir haftalık ara tatil sonrası çalacak ilk ders zili öncesi kırtasiye alışverişi konusunda, velileri güvenilir ve kaliteli kırtasiye ürünü alması yönünde uyarıda bulundu.

Bayrak açıklamasında ara tatil sonrası başlayacak olan eğitim öğretim dönemi ile farkındalık oluşturmak gerektiğini ve çocukların sağlığını riske etmeyecek ürünleri tercih etmek gerektiğine vurgu yaptı. Bayrak, “Kırtasiye ihtiyaçlarımızı kırtasiyecimizden alıyoruz ve esnaflarımızı destekliyoruz” kampanyasını hatırlattı.

Kırtasiye ürünlerinin çocuk sağlığı için önemine vurgu yapan Bayrak, “Kırtasiye basite alınacak bir şey değil.  Ucuz diye alınan bir fon kartonu, silgi her hangi bir kırtasiye ürünü kanserojen madde içerebilir. Ucuz diye alınan defterin çizgileri ve hamuru kötüyse cilde zarar verebilir. Kırtasiye ürünleri çocuk sağlığı için oldukça önemli. Ucuzuna kaçılacak ürünler değil" diye konuştu.

MÜHÜBE TAŞKIN