Hoşgeldiniz  

Piyanonun Altın Kızı Viyana’da Birinci Oldu

admin | 27 Kasım 2019 | Genel A- A+

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in desteğiyle Viyana’da düzenlenen Edelweiss 2019 Uluslararası Piyano yarışmasına katılan Nil Göksel büyük bir başarıya imza atarak birincilik kazandı. Piyano eğitimine Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha SürelsanKonservatuvarı’nda başlayan Nil Göksel, Antalya’nın ve Türkiye’nin gururu oldu.

22-24 Kasım tarihlerinde Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen Edelweiss 2019 Uluslararası Piyano Yarışması’na Antalya Büyükşehir Belediyesi Muhittin Böcek’in destekleriyle katılan 8 yaşındaki Nil Göksel, birincilik ödülü ile döndü. Aynı yarışmada Antalya’dan İpek Kara da ikinciliği elde etti.

KÜÇÜK YAŞTA BÜYÜK BAŞARILAR

16 ülkenin çeşitli yaş gruplarından piyanistlerin katılıpeserlerin değerlendirildiği yarışmada

Nil Göksel kendi yaş kategorisinde büyük bir başarıya imza atarak, Antalya’yı gururlandırdı.2017 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha SürelsanKonservatuarı’nda piyano eğitimi almaya başlayan Nil Göksel, eğitimine Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı’nda devam ediyor.

ÖDÜLLERİ TOPLADI

2011 doğumlu piyanonun altın kızı Nil Göksel daha öncede Çukurova Üniversitesi Adana Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen ”1. Uluslararası Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması’nda’, İstanbul Pera Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen ”14. Uluslararası Pera Piyano Festivali ve Yarışması’nda, İzmir Mozart Akademi tarafından düzenlenen ”5. Uluslararası Mozart Akademi Piyano Festivali ve Yarışması’nda ve 17. Uluslararası Viva-Music” yarışmasında kendi kategorisinde birincilikler elde etti.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.