Hoşgeldiniz  

Orman Haftası….

Yalçın KÜÇÜK | 20 Mart 2020 | Dünya, Siyaset A- A+

Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Başkanı Atay Uslu, 21-26 Mart Orman haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Atay Uslu mesajında şunları ifade etti;

“Ağaç ve orman olmadan solunacak temiz bir havanın, verimli bir toprağın, yeterli bir suyun olmayacağını unutmamamız gerekiyor. Çok uzun bir süreçte oluşan ormanlarımızı korumak ve yeni orman alanları oluşturmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Bu vatandaşlık görevimizi yerine getirirken ağacı ve ormanı korumanın, uygarlığın en temel göstergesi olduğunu çocuklarımıza öğretmeli ve bu bilinçle ormanlarımıza sahip çıkmalıyız.

Bizlere her konuda en güzel örnek olan Peygamber Efendimiz’in ağaç dikmenin önemini vurguladığı “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin”  Hadis-i Şerifi ve “Yaş kesen baş keser” atasözümüz, medeniyetimizde ağaca ve ormana ne kadar değer verildiğini, mevcut ormanlar korunarak yeni ormanların oluşturulmasının her şeyden önce bir insanlık görevi olduğunu göstermektedir.

Ülkemizde ve dünyada çevre bilincini oluşturmak ve ormanların önemini vurgulamak için kutlanan Orman Haftasında Ormanların korunduğu ve yeşil alanların çoğaldığı bir dünya diliyorum” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle