Hoşgeldiniz  

Muratpaşa ve Döşemealtı Belediyeleri’nden İşbirliği

admin | 03 Aralık 2019 | Tüm Manşetler A- A+

Muratpaşa ve Döşemealtı Belediyeleri; yol ve kaldırım hizmetleri için işbirliğine gidiyor. Protokol çerçevesinde; Muratpaşa Belediyesi, Döşemealtı Belediyesi’ne sıcak asfalt verip,  Döşemealtı Belediyesi’nden parkı taşı alacak

Muratpaşa ve Döşemealtı Belediyeleri; tesislerinde ürettikleri Avrupa standartlarındaki asfalt ve parke taşını, kendi aralarında takas edecek. Muratpaşa Belediyesi; ürettiği sıcak asfaltı Döşemealtı Belediyesi’ne verecek, bunun karşılığında Döşemealtı Belediyesi’nden parke taşı alacak. İki ilçedeki yol ve kaldırımların düzenlenmesindeki kullanılacak asfalt ve parke taşı değişimini içeren protokol Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç arasında imzalandı.

4 yıldır verimli çalışma

Kamu yönetimleri arasında yapıcı işbirliğinin çok önemli olduğuna işaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Yerel yönetimler bütün olanaklarını en verimli en güzel şekilde paylaşabilmeli. DöşemealtıBelediye’mizle buna çok güzel bir örnek teşkil ediyoruz. Daha önce kendileri asfalt tesisi için, bize yer tahsis etmişlerdi. Çok teşekkür ediyoruz. 4 yıldır çok verimli bir çalışma orda götürüyoruz. Yine asfalt tesisimizin yanında orada DöşemealtıBelediye’mizin parke üretim tesisleri var. Bu da gördüğümüz kadarı ile iyi çalışan bir işletme, iyi bir üretim ünitesi” dedi.

‘Halkımız kazanacak’

Başkan Uysal şöyle devam etti; “Şimdi biz güçlerimizi bu iki alanda tekrar birleştiriyoruz. Biz DöşemealtıBelediye’mizi asfalt ile destekleyeceğiz onlardan da ihtiyacımız olan parkeleri alacağız. Kazan kazan ilkesi çerçevesinde kamu, toplumumuz;Döşemealtılılar,Muratpaşalılar kazanacak.İşbirliği tutumu sergileyen DöşemealtıBelediye’mize,Başkanımız Turgay Genç’e teşekkür ediyorum. Verimli iş birliğimizin devamını diliyorum.”

Maliyetine ürün elde edilecek

‘Birbirimizle dayanışma içinde daha güçlüyüz’ diyen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ise şöyle konuştu; “Bunun içinde geçtiğimiz dönemde ilk ayağını asfalt tesisi için alan talebi ile başkanım gelmişti seve seve dedim.Çünkü bizim yeterli büyüklükte bunu yapabileceğimiz bir alanımız mevcuttu. Parke taşı fabrikasını biz inşaa ederken,MuratpaşaBelediyemize de asfalt alanımızı tahsis etmiştik. Sonra ki süreçte biz parke üretiyoruz, MuratpaşaBelediyesi de asfalt üretiyor.Biz size parke üretelim, sizde bize asfalt verin diyerek bir talepte bulunduk. Ümit Başkanımda sağolsun kırmadı. Böylelikle her iki belediyemizin hem üretim tesisleri aktif halde üretim ve istihdam sağlayacak, hemde MuratpaşaBelediyesi ve DöşemealtıBelediyesi, maliyetine ürün elde etmiş olacak.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.