Hoşgeldiniz  

Küba Devrimilideri Fidel Castro Anıldı…

admin | 25 Kasım 2019 | Dünya, Yerel Haberler A- A+

26 Kasım 2016 yılında hayatını kaybeden KübaDevrimi lideri Fidel Castro, Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde JoseMarti Küba Dostluk Derneğinin düzenlediği etkinlikle anıldı.

Fidel Castro, JoseMarti Küba Dostluk Derneği (JMKDD)’nin Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonunda düzenlediği etkinlikte ölümünün 3. yıldönümünde anıldı. Anma etkinliğine, Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi LuisAlbertoAmorosNunez, Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan, JoseMarti Küba Dostluk Derneği Genel Sekreteri Hakan Bulut ve çok sayıda davetli katıldı.

İlk konuşmayı yapan Büyükelçi LuisAlbertoAmorosNunez, Fidel Castro’nun fikirlerinin bugün çok daha gerçek olduğunu belirterek, “Fidel’in aramızdan ayrılmasından sonra Küba’da neler olduğu sorusuna yanıt olarak bugün Küba’nın her zamankinden daha Fidel’ci olduğunu söyleyebilirim. Castro bütün Kübalıların eseriyle her zamankinden daha bizimle. Bugünkü etkinlikle de, Fidelsiz Küba’da Emperyalizmin saldırıları karşısında direnemeyeceğini düşünenlere bir mesaj vermek isteriz: Küba’da ihanet olmayacak. Fidel’in bize bıraktığı yüce mirası korumayı her zaman bileceğiz.” dedi.

Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan ise konuşmasında, Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi LuisAlbertoAmorosNunez’i Konyaaltı Belediyesi’nde ağırlamaktan son derece memnun olduklarını belirterek, Küba Devrimi lideri Fidel Castro’yu ölümünün üçüncü yıldönümünde saygıyla andıklarını söyledi.

JMKDD Genel Sekreteri Hakan Bulut, “Fidel’in ölümünden sonra Küba halkının sloganlaştırdığı ‘Ben Fidelim’ bugün eğer ‘Fidel Halktır’aevrildiyse Küba Sosyalizminin yoluna devam edeceğine inanmak zorundayız. Emperyalizme karşı Küba halkıyla dayanışmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.