Hoşgeldiniz  

Girişimciler Projelerini, ASSİM’de Anlattı

admin | 22 Kasım 2019 | Tüm Manşetler A- A+

ASSİM Ön Kuluçka Programında yer alan girişimciler projelerini, Girişim Değerleme Kurulu’na anlattı. 42 saatlik Girişimcilik Eğitimlerini tamamlayan girişimciler de; katılım belgelerini aldı

Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi(ASSİM) Ön Kuluçka Programında yer alan girişimcilerprojelerini; Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Ferruh Tunç, Makine Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Akdeniz Teknoloji Transfer Ofisi Müdür Yardımcısı Cem Sakarya, Piksel Akademi Kurucusu Emrah Kozan’dan oluşan Girişim Değerleme Kurulu’na anlattı.

42 saatlik eğitim tamamlandı

Yapılan değerlendirmeler sonucunda Girişim Değerleme Kurul Üyeleri, dinledikleri projelere dair görüş ve önerilerini, girişimcilerle paylaştı. Ölçeklenebilir ve sürdürülebilir bir iş modeline sahip olma, ticarileşme ve pazar potansiyeli, gelir modeli, ekip yeterliliği gibi kriterler doğrultusunda değerlendirilen projeler beğeni kazandı. Proje sunumları bitimindeÖn Kuluçka Programı kapsamında 42 saatlik eğitimlerini tamamlayan girişimcilere katılım belgeleri verildi.

Desteğe devam

Girişim Değerleme Kurulu’nun yaptığı değerlendirme sonucunda; girişimcilerin, ASSİM İnovasyon Merkezinden üç ay daha eğitim, mentörlük, ortak çalışma alanlarının kullanımı, danışmanlık, iş geliştirme hizmetlerini almaya devam etmesi kararlaştırıldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin Doğuyaka Mahallesi’nde bulunan Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri Yerleşkesi girişimcilere ulusal ve uluslararası yarışmalara katılma, Ar-Ge veproje pazarlarında yer alma, melek yatırımcılar ve iş insanları ile buluşturma, network fırsatları sunuyor. Bu fırsatlardan yararlanan girişimcilere ASSİM projelerini hayata geçirme noktasında önemli bir destek sağlıyor. ASSİM İnovasyon Merkezi iş fikrini hayata geçirmiş startup’lara da kuluçka ofisleri vererek mentörlük, danışmanlık, iş geliştirme hizmetleri ile iş potansiyellerinin gelişmesine yardımcı oluyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.