muratpaşa
Anasayfa > SİYASET > “Gazipaşa Havalimanının Geliştirilmesi Gerekiyor”

“Gazipaşa Havalimanının Geliştirilmesi Gerekiyor”

16.05.2022 17:11 12 14 16 18 yazdır
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit Arı,seçim bölgesi Antalya’nın Alanya ilçesinde ticaret ve sanayi sektörünün temsilcilerini ziyaret etti.
“Gazipaşa Havalimanının Geliştirilmesi Gerekiyor”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit Arı,seçim bölgesi Antalya’nın Alanya ilçesinde ticaret ve sanayi sektörünün temsilcilerini ziyaret etti. Milletvekili Arı’ya gerçekleştirdiği ziyarette;ilçenin sahip olduğu ticaret potansiyeline karşın Gazipaşa Havalimanı’nın yetersiz kaldığı, bölge açısından havaalanının çok önemli olduğu vetam kapasite ile çalışmasının hem turizm hem de ticaret açısından büyük önem taşıdığı bilgisi aktarıldı.

 

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı’ya ziyaretlerinde“Alanya Ticaret ve Sanayi Odasına yeni kayıtların genellikle tarım sektöründen olduğu, Alanya bölgesinde son üç yılda meydana gelen artışla örtü altı tarım özellikle muz üretim alanı 41 bin dönüm arttığı, yakın dönemde özellikle inşaat sektöründe de yeni üye kayıtların olduğu,yerleşik yabancı sayısının 125 ülkeden 45.000 yabancıya çıktığı,yabancının %20’si Rusça konuşan ülkeler vatandaşı olduğu, Alanya’da şirket olan 12 bin üyenin 1.000 tanesinin yabancı sermayeli şirket olduğu,özellikle Turizm, Ticaret, Tarım alanında iş yaptıkları,ancak tüm bu potansiyele karşın Gazipaşa Havalimanı’nın yetersiz kaldığı, bölgeye 5 milyon yabancı turist geldiği, havaalanın geliştirilmesi ve Avrupa ülkelere direk uçuş sağlanılması gerektiği,havaalanı standartlarında eksikler mevcut olduğu,terminalin genişletilmesi ve otoparkın büyütülmesine ihtiyaç olduğu,bölge açısından havaalanı çok önemli olduğu,tam kapasite ile çalışması hem turizm hem de ticaret açısından büyük önem taşıdığı.” söylenmiştir.

 

Gazipaşa’nın başta muz olmak üzere çok önemli bir tropikal meyve bölgesi olduğunuve çok çeşitli ürünlerin yetiştirildiğini biliyoruz diyen CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı,“Bu güçlü tarım kapasitesinin yanında gelişmeye açık bir turizm ve ticaret potansiyeli de bulunmaktadır. Tüm bu potansiyelin ve Alanya ilçesinin yakınlığı ile birlikte havalimanının önemi daha artmıştır. İki ilçenin ortak özelliklerinin öne çıkarılması ile gelecek yabancı turist sayısı daha da artacaktır.” dedi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri