YEREL YÖNETİMLER Haber Girişi : 23 Kasım 2022 10:38

Esen’den 24 Kasım mesajı

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, öğretmenlerin maddi manevi tüm haklarını her zaman koruyacaklarını ifade etti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, öğretmenlerin maddi manevi tüm haklarını her zaman koruyacaklarını ifade etti.

Başkan Esen’in yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Toplumumuzun geleceğini şekillendiren, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği yolda ilerleyen ve çocuklarımızın üzerinde büyük emekleri olan tüm öğretmenlerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Öğretmenler, bir ülkenin toplum mühendisleridir. Yeni nesiller yetiştiren, topluma ve öğrencilere örnek olan öğretmenlerimizin, aynı zamanda çocuklar üzerinde anne-baba kadar emekleri vardır. Sevgili öğretmenlerim, sizlerin yetiştireceği nesiller ülkenin hangi yöne gideceğini belirleyecektir. Aydın bir gelecek için yaydığınız ışık çok ama çok önemlidir. Aydınlattığınız yolda hak, hukuk, adalet ve demokrasi anlayışı hiç eksik olmasın” dedi.

Başkan Esen açıklamasında, “Değerli öğretmenlerim, her ne koşulda olursa olsun öğrencilerinizin hiçbirini ayırt etmeden evladınız gibi görüyor ve bilgi birikiminizi onlarla paylaşıyorsunuz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Cumhuriyet sizden; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.” Sizin rehberliğinizde yetişen çağdaş nesiller, bugün ülkemizin birer doktoru, öğretmeni, mimarı, mühendisi ve aydın yüzü oldular. Şunun da çok iyi farkındayız ki sizler, tüm bu emeklerinizin karşılığını ne maddi ne de manevi olarak tam anlamıyla alamıyorsunuz. Ancak umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü sizleri düşünen, sizlere değer veren ve haklarınızı her fırsatta koruyacak kadroların yönetime geleceği günler yakındır. Yetiştirdiğiniz nesiller ülkemizin geleceğini şekillendiriyor ve şekillendirmeye devam ediyor. Sizlere ne kadar teşekkür etsek ve saygı duysak azdır. Çocuklarımıza verdiğiniz emeklerden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.