Hoşgeldiniz  

Dokumapark’ta Antalyalılara Keşkek İkramı

admin | 04 Aralık 2019 | Dünya, Yerel Haberler A- A+

Kepez Belediyesi, gerçekleştirdiği etkinliklerle DokumaParkı, Antalyalıların hafta sonlarını değerlendirebilecekleri bir sosyal mekân haline getirdi. Dokumaparkta, bu hafta sonu, Antalyalılara keşkek ikram edildi.

Antalya şehir merkezinin en büyük yeşil alanlarından biri olan ve içerisinde birçok müze bulunan Dokumapark da neredeyse her hafta sonu etkinlik var.
Kepez Belediyesi, 488 dönümlük DokumaPark alanında hafta sonları kent sakinlerini, kültür, sanat, spor ve sosyal etkinliklerle buluşturuyor.
Festivallere, açık hava sinema gösterisine de ev sahipliği yapan DokumaPark’ta bu hafta sonu keşkek ikramı vardı. Kepez Belediyesi, havaların soğumaya başladığı bugünlerde hemşehrilerine,  geleneksel Antalya mutfağının önemli yemeklerinden biri olan keşkek ikram etti.

Tütüncü, keşkeği elleriyle ikram etti  

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de kazanların başına geçti ve elleriyle hemşehrilerine keşkek ikram etti. Çeşitli zamanlarda çorba, şerbet ve tatlı ikramlarında bulunduklarını anımsatan Başkan Tütüncü, “Aralık ayının ilk günlerine denk gelen bu hafta sonu da DokumaPark’ta, kent sakinlerimize Antalya düğünlerinin vazgeçilmez yemeği olan keşkek ikram ettik. İkram vesilesiyle hemşehrilerimizle var olan gönül bağımızı, sevgimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirdik. Keşkek ikramıyla hem güzel bir vakti paylaştık hem de kent sakinlerimizin damaklarında güzel bir anı bıraktık. Her vesileyle Antalyalı hemşehrilerimle birlikte olmanın lezzeti tarifsiz ” açıklamasını yaptı.

Yeni el emeği çarşıları geliyor

Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra Dokumapark’ta hafta sonları kurulan belediyenin ‘El Emeği Çarşısı’nı ziyaret etti. Tütüncü, satış tezgâhlarının başındaki kadınlara bol kazançlar dileğinde bulunduğu ve onların el emeği, göz nuru eserlerini inceledi.  Yeni el emeği çarşıların müjdesini veren Tütüncü, Dokumapark’ta kurulan ‘el emeği çarşısı’, kadınlarımızın ev ekonomilerine katkılar sağladığı rengârenk görülesi bir ortam oldu. Şimdi daha kapsamlı el emeği çarşılarını kadınlarımıza armağan edebilmek için çalışıyoruz.  Yakın bir zaman da kadınlarımıza yeni müjdeler vereceğiz.” ifadesini kullandı.
Başkan Hakan Tütüncü’ye, Dokumapark’taki ziyaretlerinde Kepez Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi üyeleri de eşlik etti.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.