Hoşgeldiniz  

Çavdar’dan Çanakkale Zaferi Açıklaması

Yalçın KÜÇÜK | 18 Mart 2020 | Genel A- A+

Antalya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (ASMO) Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105.yılı münasebetiyle açıklama yaptı.

Çavdar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Türk ve dünya tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıl dönümü. Bu eşsiz zafer; azmin, kararlılığın en büyük göstergesidir.

Çanakkale’nin kahramanları, umudun bittiği yerde inancın, gücün tükendiği yerde azmin, silahın olmadığı yerde yüreğin her türlü olumsuzluğu yenebileceğini ispat emiştir. Bu büyük gün, Türk milletinin hangi şart altında olursa olsun, hürriyet ve istiklali için neler yapabileceğini açıkça gözler önüne sermektedir. 

Bugün, din, dil, ırk, inanç farkı gözetmeksizin canı ve kanı pahasına topraklarını savunan şehitlerimizin, gazilerimizin, saygıyla, sevgiyle, minnetle anıldığı kutsal bir gündür.

Vatanının bağımsızlığı, birliği ve bütünlüğü için başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere kendini bu yola adayan tüm kahramanlarımızı ve kanlarını, canlarını seve seve veren tüm şehitleri bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle