Hoşgeldiniz  

Büyükşehir İrem İçin Seferber Oldu

Yalçın KÜÇÜK | 13 Mart 2020 | Tüm Manşetler A- A+

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Aksu’da SerebralPalsi hastası olan İrem Akduman’a tekerlekli sandalye hediye etti. İrem’in okula kolay gidip gelebilmesi için evinin önündeki toprak yol da asfaltla kaplandı.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, zor durumdaki vatandaşlara yardım elini uzatmaya devam ediyor. Merkez ve kırsaldaki en uzak mahallelere kadar ulaşan sosyal hizmet ekipleri ihtiyaç sahibi vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla tekerlekli sandalye yardımında bulunuyor.

BOZUK YOL ASFALTLANDI

Aksu’nun Atatürk Mahallesi’nde oturan 7. sınıf öğrencisi15 yaşındaki engelli birey İrem Akduman, evlerinin bulunduğu sokağın toprak olması nedeniyle okula gidiş gelişlerinde zorlanıyordu.Atatürk Mahalle Muhtarı Mustafa Şahin, durumu Büyükşehir Belediyesi’ne iletti. Anında harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ilk olarak 80 metrelik sokakta asfalt çalışması gerçekleştirdi.Ardından Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı da engelli raporu bulunan İrem Akduman’a ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeyihediye etti.

İREM ÇOK MUTLU TEŞEKKÜR EDERİZ

Kızları İrem Akduman’ın SerebralPalsi (beyin felci) hastalığının tedavisi için Artvin’den Antalya’ya taşındıklarını söyleyen anne Elif Akduman  “Artvin’de tedavi imkanları kısıtlı olduğu için Antalya’ya geldik. Tedavimize burada devam ediyoruz. Kızım okula devam ediyor ben getirip götürüyorum. Ama evimizin yolu kötü durumdaydı bozuktu, muhtarımıza ilettik kendisi de Büyükşehir Belediyesi’ne talebimizi söylemiş. Evimizin önüne kadar tüm sokak asfaltlandı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi kızıma tekerlekli sandalye de hediye etti. İrem çok mutlu oldu artık daha kolay dışarı çıkabilecek. Allah razı olsun.Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

BÜYÜKŞEHİR DUYARLI DAVRANDI

Aksu Atatürk Mahalle Muhtarı Mustafa Şahindetalebinin kısa sürede yerine getirildiğini belirterek, “Engelli vatandaşlarımıza olan duyarlılığından dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle