Hoşgeldiniz  

Başkan Genç,Kadın Çiftçilerle Buluştu

Yalçın KÜÇÜK | 13 Mart 2020 | Genel A- A+

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Döşemealtı Belediyesi’nin de paydaş olduğu, Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Akdeniz Üniversitesi, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şube Başkanlığı ve TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde kurulan “Kadın Çiftçi Akademisi” katılımcılarıyla Mesire Alanın da bir araya geldi.

Döşemealtı Belediyesinin proje ortağı olduğu Kadın Çiftçi Akademisine katılan kadınlarla Döşemealtı Belediyesi Düzlerçamı Mesire alanında öğle yemeğindebuluşan Başkan Genç, eğitimin sonuna yaklaşan kadınlara Mesire alanını beğenmeleri durumunda bölgede satış alanı oluşturulacağımüjdesini verdi.

Tarımsal üretime dahil olan kadın çiftçilerin zihinsel ve pratik dönüşümünü sağlamak üzere hayata geçirilen “Kadın Çiftçi Akademisi Projesi”Aralık ayından bu yana Döşemealtı Belediyesi Meclis salonunda haftanın 2 günü 3’er saatlik programlarla devam ediyor. Nisan ayında sona erecek proje kapsamında Antalya- Burdur Karayolu üzeri, Düzlerçamı Mesire Alanı ve Çığlık’ta satış alanları kurulacak.

Özellikle yaz aylarında binlerce kişiyi ağırlayan Düzlerçamı Mesire alanını kadınlara tanıtmak ve satış alanları yapılabilecek bölgelerin tespiti için düzenlenen yemeğine katılan kadın çiftçiler, Başkan Turgay Genç’e teşekkür etti.  Belediye Başkanı Genç, “Eğitimlerinizin ardından sizler için yapacağımız alanlarda kendi el emeği göz nuru ürünlerinizi, satarak aile ekonominize katkı sağlayacaksınız. Eğitimin ardından kooperatifleşmenizi ve daha fazla ürün çeşitliliği ile hızla kalkınmanızı sağlamak istiyoruz. Bu nedenle başta Mesire alanımız olmak üzere Antalya-Burdur karayolu ve Çığlık mahallelerinde satış alanları planlıyoruz” dedi. Belediye Başkanı Turgay Genç kadınların sorularını da yanıtladı

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle