Hoşgeldiniz  

AESOB Başkanı Adlıhan Dere’den Virüs Uyarısı

Yalçın KÜÇÜK | 14 Mart 2020 | Genel A- A+

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan korona virüs salgınının ülkemizde de görülmesinin ardından panik olmamak gerektiğini belirtti ve doğru bilgi için Sağlık Bakanlığı’nın takip edilmesi gerektiğini aktardı.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, acil durumlarda ortaya çıkan fırsatçılara ve provokatörlere prim verilmemesi gerektiğini belirterek, “Virüs nedeniyle dezenfekte ve gıda ürünlerinde fiyatları üç, beş katına çıkaran fırsatçılara prim verilmemeli. Vatandaşımız, bildiği, tanıdığı ve sattığı ürünlerle kendilerini mağdur etmeyecek esnafımıza güvenmeli, alışverişini ondan yapmalı.Bazı provokatörler piyasalarda panik havası oluşturarak her şeyin biteceğini, azalacağını, sonra bulmakta zorluk çekileceğine dair yanlış yönlendirme yaparak bunu satış fiyatlarına yansıttı. Sağlık Bakanlığımız ve Ticaret Bakanlığımız tarafından yapılan açıklamalara göre, ülkemizde stok yapılması gereken bir ürün grubu yok. Ne gıdada ne temizlik ürünlerinde ne de ilaç konusunda stok yapmanın gereği yok.” dedi.

Vatandaşların sakin olmaları gerektiğini hatırlatan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Devletimiz, virüs gelmeden önce gerekli tüm hazırlıkları yapmış, virüsün ülkemiz sınırlarına gelmesiyle birlikte ise gerekli önlemleri almıştır. Vatandaşlar olarak bize düşen ise, panik havasına kapılmamak ve Sağlık Bakanlığımız tarafından açıklanan tedbirlere uyarak, temizliğe daha fazla özen göstermek. Halka açık yerlerde, toplu taşıma araçlarında, kapalı alanlarda ve işyerlerimizde hijyen kurallarına uymamız bu süreçte büyük önem arz ediyor. Alınan tüm tedbirler sayesinde, virüsün ülkemizde yayılmayacağına inanıyor, vatandaşlarımıza, esnaf ve sanatkarlarımıza alınan tedbirleri ve uyarıları yakından takip etmelerini öneriyorum.” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle