GÜNDEM Haber Girişi : 06 Eylül 2023 15:25

ABD’nin yeni hedefi Ermenistan mı?

Rusya lideri Vlademir Putin’e karşı haziran ayında yapılan darbe girişimi ile ilgili Antalya’nın tanınmış medyumlarından Medyum Kağan’ın 3 Mart tarihinde Putin’e karşı darbe girişimi olabileceği yönünde tahminde bulunan Medyum Kağan paylaşımları ile dikkat çekmeyi sürdürüyor.

30 Ağustos 2022 tarihinde de Irak’ın karışacağı tahmininde bulunan Medyum Kağan, “30 Ağustos 2022’de attığım Twit’in ekran alıntısı aşağıda “Irak karışacak” diyerek uyardım. Bugün 02 Eylül 2023 Irak’ın Kerkük şehri karıştı, bölge de sokağa çıkmak yasaklandı. Uyarmadı demeyin amaç Kürdistan denilen sözde devleti kurmak. ABD düğmeye bastı…” demişti.

Medyum Kağan yaptığı yeni tahminle yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. ABD’nin bu kez hedefindeki ülkenin Ermenistan olduğunu öne süren Medyum Kağan, “Önümüzdeki süreçte ABD, Ermenistan’a sayısız silah verecek. Ermenistan’a silah yığacak. Başbakan Paşinyan’a “tarafını seç Rusya mı ABD mi” diyecekler. Paşinyan’ı gönderecekler. Ermenistan’ın NATO üyeliğini masaya koyacaklar, Türkiye’ye de “onayla” diyecekler. Yeni kriz kapıda!..” ifadelerine yer verdi.

Medyum Kağan ayrıca, “ABD, Ermenistan’ı silahlandırarak bu durumu, Rusya, İran ve Türkiye’ye karşı kullanacak! Hatta Ermenistan’ı tıpkı Ukrayna’da yaptığı gibi Rusya, İran ve Türkiye’ye karşı kışkırtacak. ABD, Ermenistan’a üs kuracak” paylaşımında bulundu.

Haber: Yalçın KÜÇÜK