Hoşgeldiniz  

“Uyan da balığa gidelim”

admin | 05 Mart 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Açılışa Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, meclis üyesi adayları, kadın kolları, gençlik kolları ve vatandaşlar katıldı.

Sosyal Yardım Merkezi’nin açılışında konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü Kepez’de eserler zincilerine yeni bir halka eklediklerini dile getirdi. Sosyal yardımlaşma için belediye hizmetlerini kurumsal bir noktaya taşımak için önemli bir virajı döndüklerinin altını çizen Tütüncü, “ Kepez Belediyesi sadece yatırımlar yapan, hizmetler üreten değil aynı zamanda hemşehrilerine sosyal yardımlaşma ve dayanışma konusunda projeler yapan bir belediye oldu. Belediyemiz dezavantajlı grupların her birine acaba nasıl hizmet edebiliriz, nasıl yardımlar yapabiliriz ve onların gönüllerini nasıl alabiliriz düşüncesiyle yaz ve kış olmak üzere önemli yardım kampanyaları sürdürdü. Biz bunların reklamında hiç olmadık. Çünkü bunları dile getirmek bizim anlayışımıza göre doğru değildi. Biz ihtiyaç sahipleri neredeyse 10 yıldır onları arayıp bulan, onların yanına giden ve onların ihtiyaçlarını gideren bir belediye olduk.  Farklı bir gönül belediyeciliği uygulamasını Kepez Belediyesi olarak sağladık. Bundan sonra da aynı inanç ve hassasiyetle  hemşehrilerimizin yanında olmaya , ihtiyaç sahiplerine yakın durmaya ve onlara daha kaliteli hizmetleri üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“Kına ve düğün yapabilecekler”

Açılışı yapılan tesisisin farklı sosyal yardım projelerine merkez olacağının altını çizen Tütüncü, “Burada kullanılmış eşyaların geri dönüşümü değil ihtiyaç sahiplerine sıfır eşyaların teslim edileceği çok güzel bir yardımlaşma merkezi kazandık. Bir de çok amaçlı salon var. Bu salonda bütün hemşehrilerimiz düğün ve kına eğlencelerini yapabilecekler ve biz onların yanında olacağız” dedi.

10 yıldır kart uygulamasını yapıyoruz

Sosyal marketi hem sanal hem de gerçek olarak yapacaklarını söyleyen Tütüncü, “Sosyal market ihtiyaç sahibinin ihtiyacı neyse ihtiyaç sahibine onu vermek demektir. İhtiyaç çocuğunun kırtasiye malzemesiyse ona gıda gönderirsen ihityacı karşılamış olmazsın. Geçtiğimiz 10 yılda Kepez’de buna da çok dikkat ettik. Sanal yardımla hemşehrilerimize ihtiyaçlarını yolladık. Kalkmış birileri kart vericem diyor. Buna bizim oralarda günaydın, uyan da balığa gidelim diyorlar. Kepez Belediyesi zaten 10 yıldır kart uygulamasını yapıyor” ifadelerine yer verdi.

“Elin belediyesi hizmet yapacağım param yok der”

Göreve geldiğinde Kepez Belediyesi’nin 28 milyon lira borcu olduğuna dikkat çeken Tütüncü, “Bu borcun 1.8 milyonu sadece belediyemiz çalışanlarınaydı. Biz göreve geldiğimiz de esnaf belediyeye mal, bankalar da çek karnesi vermiyordu. İşte böylesi bir ortamda devraldığımız belediyenin 14 ay içinde bütün borçlarını sıfırladık. Bununla kalmadık 10 yıl boyunca size verdiğimiz sözlerin fazlasını tutmak kaydıyla 750 milyon liradan fazla Kepez’in sokaklarına, caddelerine, camilerine, mahallelerine, evlerine yatırımlar yaptık. Bütün bunlardan sonra da şu an belediyenin kasası ağzına kadar paralarla dolu. İşte elin belediyesi hizmet yapacağım param yok der. Zorunlu hizmetlerini karşılayacağım ama hangi bankadan nasıl borç alacağım der, esnafa borcum var bunu ödemeden ansıl seçimleri atlatırım diye düşünür. İşte Kepez Belediyesi’ne de önder olmak, birinci olmak, kasası paralarla dolu bir belediye olmak düşer” diye konuştu.

Bayraktar: “Aynası iştir kişinin.”

Ak Parti Belediyeciliği sadece yollarıyla alt yapısıyla üst yapısıyla değil aynı zamanda sosyal belediyeciliği ile de Türkiye’de bir model oldu diyen Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, “Bugün Kepez’de de bu estetik binayla bu durum taçlanmıştır. Her yaptığı eseri özen, ilgi ve gayretle yapan Hakan Başkanımız, bu merkezi hem manevi hem de fiziki içeriğiyle Düdenbaşı Mahallesi’nin en prestijli binası haline getirmiştir. Aynası iştir kişinin, boşuna söylemiyoruz onlar konuşur Hakan Başkan yapar. Biz bu memlekete, millete büyükşehire, Kepez’e çok güzel hizmetler yaptık. Ama yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Kepez’de Hakan Tütüncü ile büyükşehirde de 359 projeyle Menderes Türel ile devam diyoruz. Çünkü biz Antalya ve Kepez olarak hizmetin en iyisine layığız” şeklinde konuştu.

Gonca ÖZTÜRK

110 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.