Hoşgeldiniz  

Ülkü Ocakları’ndan altı ayrlık faaliyet raporu

admin | 29 Ocak 2019 | Yerel Haberler A- A+

 

Bu tarihten tam 6 ay önce 26.07.2018 tarihinde Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanımız Alperen Tuğrul Küreşoğlu’nun  takdirleri, Ülkü Ocaklar Genel Başkanımızın onayı ile Ülkü Ocakları Döşemealtı  İlçe Başkanı olarak atandım. Aradan Geçen süreçte gece gündüz demeden, bıkmak usanmak bilmeden, yorulmadan, yılmadan, yıkılmadan bayrağı devraldığım noktadan bir adım daha öteye götürmenin mücadelesini  verdim, vermeye de devam ediyorum.

Bu bayrak Hak Davasının Mukaddes Bayrağıdır. Bu bayrak; İslam’ın ve Türklüğün son umudu olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yılmaz ve sarsılmaz iman sahibi gençlerinin Başbuğ Alparslan Türkeş  Önderliğinde oluşturduğu, bugün yolbaşçılığını Bilge Lider  Dr. Devlet Bahçeli Bey’in  yaptığı Ülkücü-Milliyetçi  Hareketin Bayrağıdır. Bu Hareket Türk Milleti’nin; Tarihin bilinen ve bilinmeyen çağlarından itibaren bağrından çıkardığı bütün Türk Devlet’     lerinin tecrübe ve töresine sahip, onunla yoğrulmuş bir harekettir. Bu hareketin tek gayesi;  Milletin bin bir meşakatle kurduğu son bağımsız Türk Devleti’ni çağlar üzerinden sıçratarak aleme nizam vermektir. Bu gayenin bu ülkünün adı “Kızıl Elma’dır”. Bunu sağlamanın yolu da öncelikle Türk Birliğini yani Turan’ı sağlamaktır. Biz de çıkmış olduğumuz bu Turan yolunda Döşemealtı Ülkü Ocakları olarak 6 aylık süreçte sayısız etkinlik ve organizasyonlara imza attık.

Kaymakam, Belediye Başkanı  ve Emniyet Müdürümüzü ziyaret ettik. Yönetimimizi oluşturduğumuz andan itibaren “Ülkü, Ülke ve Döşemealtı Sevdalısı”  Genç Bozkurtlarımızla birlikte ilk etapta ”Döşemealtı Ülküde Birlik” temalı pikniğimizi düzenledik. Düzenlemiş olduğumuz bu pikniği  ilçemizin gözbebeği olan fakat atıl durumda bulunan  Kırkgöz’de yaptık.  Piknik sonrasında atıl durumda olan bu doğa harikasında reislerimiz  ve orada bulunan  vatandaşlarımızla birlikte temizlik yaptık. Siyasetçilerimize ve yöneticilerimize seslenerek burayı biran  evvel ilçemiz ve Antalyamız’ın hizmetine sunmalarını talep ettik.

Yine devam eden süreçte hayırsever vatandaşlarımız ile ülküdaşlarımızın katkıları ve Kurban Bayramı’nda topladığımız derilerin de gelirleriyle ocağımızı dublex daireden oluşan yeni hizmet binasına taşıdık. Yine bağış yoluyla bir takım eşya ve gereksinimlerini karşıladık. Teşkilatımızı canlandırmak, sesimizi duyurmak, ülküdaşlarımıza moral vermek, ilçemize kendimizi daha iyi tanıtabilmek için, içerisinde mehteran yürüyüşü de olan, Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçıları Ali KINIK ve Alperen KEKİLLİ’nin katıldığı, sipsi  ve  kaval üstatlarının eşlik ettiği geniş katılımlı, coşkulu bir konser  tertip ettik.

Bu süreçte ilçemizin ve ilimizin kocamış, saçları ağarmış değerli büyüklerini ziyaret ederek hayır  dualarını aldık. Mütemadiyen ilçemizde yaşayan milletimizin, ayrım yapmaksızın her kesiminin düğün, nişan, mevlüt, açılış, asker eğlenceleri gibi organizasyonlarına katılarak yanlarında olduk. Cenaze merasimlerine katılarak onların acısını paylaştık. İlçe Ocaklarımızın düzenlediği konser, konferans, tiyatro vs. etkinliklere katıldık. İlçemizde 2000 kişiye aşure dağıtımı yaparak kerbela şehitlerimize Kur’an-ı Kerim okuduk. İlçemizde ilk olmak kaydı ile bir sivil toplum kuruluşu olarak “Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı” ile bunların verdiği zararlara dikkat çekebilmek adına “Cehalet” isimli tiyatro oyunu sergiledik. Okulların açılması sonrasında bazı ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin eksikliklerinin tamamlanmasıns  yardımcı olduk. İhtiyaç sahibi ailelere gücümüz yettiği oranda hayırsever ülküdaşlarımızın ve hemşehrilerimizin katkılarıyla destek sağladık.

Düzenli olarak haftada 2 gün Cuma ve Pazar günleri seminerlerimize yağmur, çamur demeden ara vermeden devam ettik. Yine seminerler arasında  büyük dava adamı Osman Yüksel SERDENGEÇTİ ile daha nice dava ve devlet büyüklerimizi andık.  Yine ocağımızda genel merkez sanatçılarımızı ağırladık. Ülkü ve ülke şehitlerimizi kabirlerini ziyaret ederek dua ettik. Dosta güven düşmana korku veren “Ülkü” yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Yürüyüşün akabinde belediyenin önünde saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşımızı okuduk. Sonrada “Ülkücü Yeminimizi” gururla ve gür bir sesle haykırdık. Görevine yeni atanan Ülkü Ocakları Genel Başkanımız DR. Sinan ATEŞ Bey’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, başarılar diledik. 24 Ocakta Ankara’da gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına asenalarımızla birlikte geniş bir katılım sağladık.

Tüm bunları, buraya sığdıramadığımız daha nice etkinlik ve faaliyetleri yapmış olduğumuz bu 6 aylık süreçte,her koşulda canını dişine takarak yanımda yürüyen tüm ocak yöneticilerime, okul ve mahalle temsilcilerime, ocağımızın genç bozkurtlarına, her daim yanımızda duran dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gereğini Saygılarımla Arz Ederim…

126 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.