Hoşgeldiniz  

Tütüncü’den Belediye İşçilerine Sendika Müjdesi

admin | 06 Mart 2019 | Tüm Manşetler A- A+

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediye bünyesindeki şirket çalışanlarına sendika müjdesi verdi. Hizmet İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil, açıklamanın ardından işçiler adına Başkan Tütüncü’ye teşekkür çiçeği verdi.

Kamudaki taşeron sistemini sona erdiren düzenleme ile 2 Nisan 2018’de kamuda sürekli işçi kadrosuna geçen Kepez Belediyesi şirket çalışanlarına bir müjde de Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’den geldi.  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediye şirket işçilerine sendikalı olma yolunu açtı. Tütüncü, 1 Nisan 2019 itibariyle Kepez Belediyesi işçilerinin sendikal haklardan yararlanabileceği müjdesini verdi. Uzun süredir  bu konu üzerinde çalışmalar yaptıklarını bildiren Başkan Tütüncü, “Bütün çalışanlarımıza hayırlı olsun. 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Kepez Belediyesi’nin şirket işçileri sendikal haklardan yararlanabilecekler. Şirket çalışanları işçilerimize sendikal haklarını teslim ediyoruz. Sendikaya üye olabilecekler, kendi hak ve hukuklarını daha iyi müdafaa edebilecekleri daha güzel bir çalışma ortamına kavuşacaklar. Müjdemizin bütün çalışanlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasının temenni ediyorum.” dedi.

Kepez’in personeli çok değerli

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 10 yıllık belediye başkanlığı görevi süresince her zaman personelini düşünen bir yönetim anlayışı ile çalıştıklarını söyledi. Göreve geldikleri 2009 yılında belediyeyi 28 milyon borç ile devraldıklarını hatırlatanTütüncü, “Bu borcun sadece 1.8 milyonu belediye personeline olan borçtu. Esnaf belediyeye mal, bankalarda çek karneleri vermiyordu. Göreve gelişimizin 14’üncü ayında kimseye borcu olmayan, sadece milletine hizmet etme borcu olan bir belediyeyi Kepez’in imkanlarıyla meydana getirdik. Personelimiz bizim için her çok zaman değerli oldu. Hiçbir bayram personelimizi evine çocuğunun karşısına boynu bükük göndermedik.” diye konuştu

Belediye şirketini 2016’da kurduk

Taşeron uygulaması hakkında da bilgiler veren Tütüncü, “Hükümetimiz 1 Nisan 2018 itibari ile kamuda taşeron uygulamasına son verdi. Artık belediyeler kendi şirketlerini kuracaklardı. Bu işçilerin özlük haklarını korumaya yönelik bir adımdı.  Biz Kepez Belediyesi olarak daha öngörülü davrandık. 2016 yılında belediye şirketimizi kurduk ve Kepez Anonim şirketi çatısı altında taşeronlarımızı kadrolu işçi statüsünde çalıştırmaya başladık. 2017 yılının Ramazan ve Kurban Bayramlarında biz birer maaş ikramiyeyi o zaman taşeron şirket çalışanlarına Kepez Anonim şirket çalışanlarına verdik. Bu ilk ve tekti. “ dedi.

 

Sendikadan sürpriz ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sendika müjdesini bir televizyon kanalındaki canlı yayın sırasında verdi. Başkan Tütüncü’yü canlı yayın biter bitmez Hak-İş Konfederasyonu Antalya İl Başkanı -Hizmet İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil stüdyoya sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Hizmet İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil, “Başkanım beklediğimiz bir müjdeydi. Allah razı olsun. Bütün müjdelere şahitlik ediyoruz. Buda bize mutluluk veriyor. Her zaman sözde değil, özde işçilerinizin yanında olduğunuzdan dolayı tebrik ediyoruz. Sizler her zaman bizlerin yanında olduğunuz sürece 31 Mart akşamı da bizler sizlerin yanındayız. İşçi arkadaşlarımız adına söz veriyoruz. ” dedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de, Kepez’in işçileri her türlü iyiliği güzelliği hak ediyor. Onlara çok güveniyorum. Sendikal haklar helali hoş olsun. Şirket çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi. Konuşmaların ardından Hizmet İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil, Kepez Belediyesi işçilerinin çiçeğini Başkan Tütüncü’ye takdim etti.

93 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.