Hoşgeldiniz  

Tütüncü’den balkon konuşması

admin | 08 Nisan 2019 | Tüm Manşetler A- A+

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Cumhur İttifakı’ndan aday gösterilen AK Partili Hakan Tütüncü, Kepez Belediye Başkanlığı koltuğuna 3.kez oturdu.

Tütüncü, mazbatasını almadan önce AK Parti Kepez İlçe teşkilatı ve meclis üyeleri ile beraber MHP Kepez İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Ziyaretin ardından Dokuma Camii’ne giden Başkan Tütüncü, yeni dönemin hayırlara vesile olması için dua ettikten sonra, Kepez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Nursel Teke’den mazbatasını aldı. Mazbatasını eşi Dr. Ayşe Tütüncü ve kızı Zeynep Hatice ile birlikte alan Hakan Tütüncü, görevine başlamak için geldiği Kepez Belediyesi’nde personeli ve Kepezliler tarafından büyük bir coşku ile karşılandı.. Kuran-ı Kerim tilavetinin ve duaların okunmasının ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kendisini bekleyen kalabalığa balkondan seslendi.

“Aziz Kepezliler”

Çok sayıda vatandaşın da katıldı törenin ardından çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Tütüncü, “Kepez Belediyesinde 31 Mart seçimlerinden sonra yeniden tazeden bir Bismillah diyerek yeni dönemimize başlıyoruz. Rabbim yeni dönemimizi hayırlı uğurlu eylesin. 3’üncü dönemimiz bütün hemşerilerimize, şehrimize, Antalya’mıza hayırlı uğurlu olsun. Gerçekten heyecanlı hareketli yoğun bir seçim dönemini geride bıraktık. Bugün yeni bir gün. Bugün yeni bir güzellik döneminin başlangıcı. Seçimde olanların hepsi geçmişte kaldı. Hep birlikte yarınlara geleceğe bakacağız. Gelecekte çok daha güzel bir şehir meydana getirmek için daha güzel konforlu bir şehir oluşturmak için hep birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hepinize gönülden yürekten teşekkür ediyorum. Bizleri gönülden sevgiyle bağrınıza bastınız. En büyük teşekkürü aziz Kepezlilere yapmak istiyorum” diye konuştu.

“Geceyi gündüze kattık”

2009’dan bu görevde olduğunu kaydeden Tütüncü, “Allah nasip etti Kepezli hemşerilerimiz müsaade etti birbirimizden hiç ayrılmadık. 10 yıllık zaman zarfında hemşerilerimizle etle tırnak gibi geçirdik. Seçimden seçime halkın içine girenlerden olmadık. Hemşerilerimizle her zaman iyi günün güzelliğini paylaşmayı bildik. Acıyı, ızdırabı, kederi paylaşmayı bildik. Sevinci umudu birlikte büyüttük. Eğer bugün her birisi birbirinden değerli eserler varsa onların hepsini hemşerilerimizle birlikte yaptık. Her şeyden önce 3 dönemdir bizim arkamızda aslanlar gibi duran hemşerilerime gönül dolusu teşekkür ediyorum. 10 yıl boyunca hemşerilerimize verdiğimiz sözleri yerine getirebilmek için geceyi gündüze katarak çaba ve gayret gösterdik. İşte o çabayı gösterdiğimiz değerli teşkilatlarımıza, ilçe başkanlarımıza belediye meclis üyesi arkadaşlarıma belediye çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum. Teşekkürlerin en büyüğünü en üstünden en altına Kepez Belediyesi’nin bütün çalışanları hak ediyor. Özellikle bir teşekkürü de kampanya döneminde bizi hiç tanımadığı halde gece gündüz bizim için çalışan gönüllü kardeşlerime ediyorum. Kim bu seçimlerde Kepez’in başarısına zerre katkı sağlamak için gayret gösterdiyse ondan Allah razı olsun” dedi.

“Antalya’ya Kepez’den armağan”

Proje sözlerini yerine getireceğini dile getiren Tütüncü, “Seçimler bitti artık yeni dönem başlıyor. Bu 3’üncü dönemde verdiğimiz proje sözlerimiz var. Allah’ın izniyle çok çalışacak o 123 projenin daha fazlasını hep birlikte hemşehrilerimize armağan edeceğiz. Kaybedecek değil bir günümüz bir saatimiz yok. Tebrikleri alacağız sonra da hedeflerimize ulaşmaya gayret edeceğiz. Bize düşen şey seçim meydanlarında verdiği sözü unutmak değil, sözlerin tamamını yerine getirmek ve fazlasını da yapmak. Geçmişte olduğu gibi Allah’ın izni, sizin desteğiniz ve hayır dualarıyla her şeyin en güzelini Antalya’ya Kepez’den armağan etmeye ben ve arkadaşlarım söz veriyoruz. Huzur içinde rahat rahat ama heyecanla geceyi gündüze katarak bir saati bile boş geçirmeden çalışacağımız 5 yılımız var. Bu 5 yıl içinde hizmetlerimizi en güzel biçimde gerçekleştireceğiz bir yandan da belediye olarak gönül bağımızı daha da büyütüp geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Gönül bağı kuracağız”

Gönül bağı kuran bir belediye anlayışı benimseyeceklerinin altını çizen Tütüncü, “Belediyenin amirinden memuruna halkıyla bambaşka bir gönül bağı kurduğu, o gönül bağını kökleştirdiği yeni bir dönem olacak. Artık belediye sadece belediye binasında hizmet eden bir yer olmayacak. Ayşe teyzemizin evinde, Mehmet amcanın dükkanında, öğrencilerimizin okulunda, çarşıda, pazarda olan bir belediye olacak. Asla unutmamamız gereken bir hakikat var devlet her zaman için milleti mutlu olsun diye vardır. Belediye de devletin idarenin en önemli parçalarından biridir. Öğrencisi olmayan bir binanın sadece bir taş yığınından ibaret olduğunu bildiğiniz gibi devletin bütün kurumları da içindeki insanlarla hemşerilerime hizmet etmek için vardır. Bu anlayışla çok güzel günlere doğru yürüyeceğiz” dedi.

“İri olacağız, diri olacağız”

Seçimlerin artık geride kaldığını söyleyen Tütüncü, “Hemşerilerimizi bir bütün olarak kucaklayacağız. Bize oy verene de vermeyene de yüreğimizi sonuna kadar açacağız. Kardeşliğimizi, sevgimizi derinleştireceğiz. Herkesle sevginin, kardeşliğin, saygının diliyle konuşacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve hep beraber Kepez olacağız. Bu sevgi diliyle Ak Parti’nin belediyecilik anlayışını Cumhur İttifakının belediyecilik yaklaşımını Kepez’de en güzel şekilde göstermeye devam edeceğiz. Akşam ev ziyaretlerimiz meşhurdur. Bu akşamdan itibaren yine her akşam belediye başkanınız evlerde olmaya devam edecek. Ev ev, gönül gönül dolaşacağız. Kepez’de şimdi gönül belediyeciliği, yürekten fethetmeye dayalı yeni bir belediye başlıyor ve bu onun ilk günüdür. Hepinize yürek dolusu eşime de bana verdiği her şey için arkamda, yanımda olduğu için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Gonca ÖZTÜRK

89 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.