Hoşgeldiniz  

Tütüncü Seçim Vaadini 24. Gününde Gerçekleştirdi

admin | 25 Nisan 2019 | Tüm Manşetler A- A+

Başkan Hakan Tütüncü, seçim kampanyasında Duraliler Mahallesi’ne söz verdiği doğalgaz yatırımını, 3. döneminin 24. gününde yerine getirdi. Duraliler’deki sitelere doğalgaz getirilmesine yönelik çalışmalar başladı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 31 Mart Yerel Seçimleri kampanyası sırasında vaat ettiği yatırımları bir bir gerçekleştirmeye baladı. Başkan Hakan Tütüncü, seçim kampanyasında Duraliler Mahallesi’ndeki sitelere vaat ettiği doğalgaz yatırımını da bölgeye getiriyor. Başkan Tütüncü’nün girişimleri sonucunda belediye ve doğalgaz dağıtım şirketi Enerya işbirliği ile Duraliler’deki sitelere toplamda 941 konuta doğalgaz getirilmesi için çalışma başlatıldı.
Doğalgaz çalışmasının başlaması dolayısıyla Yolkent Sitesi’nde bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Başkan Hakan Tütüncü, Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır, Enerya Bölge Müdürü Mürsel Parlak, firma temsilcileri, Mahalle Muhtarı Sercan Demir, site yöneticileri ve sakinleri katıldı.

Duraliler doğalgaz konforuyla buluşuyor
Konuşmasında, “Seçimleri bitti. Artık çalışma dönemi başladı.” diyen Tütüncü,  sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçim vaatlerimizi bir bir yerine getirmeye devam ediyoruz. Seçimlerden önce Duraliler’deki sitelere doğalgaz sözümüz vardı. Demiştik ki, en kısa zamanda sitelere doğalgazı getireceğiz ve site sakinlerini temiz enerji ile buluşturacağız. Seçimler biter bitmez ilk gündem maddelerimizden birisi sitelere getireceğimiz doğalgaz yatırımı oldu. Konuyla ilgili doğalgaz dağıtım firmasının yetkilileriyle bir toplantı yaptık. Firma temsilcilerine, bir an evvel bölgeyi doğalgaz ile kavuşturmalıyız, talebimizi ilettik. Bu yatırım, Duraliler’e biraz daha geç gelecekti ama doğalgaz dağıtım şirketi yetkilileri, doğalgazın en kısa sürede bölgeye getireceklerini ifade ettiler. Bu yaklaşımlarından dolayı firma yetkililerine teşekkür ederim.”

Sorunların çözümünde mazeretlere sığınmıyoruz”
Tütüncü, Duraliler’e doğalgazın en kısa sürede geleceğinin altını çizerek, şunları kaydetti: “Doğalgaz Duraliler’e hayırlı uğurlu olsun. Doğalgazın gelmesiyle ilgili özellikle Avni Tolunay Mahallesi’ndeki imar planlarının tamamlanmamış olması önemli bir sorundu. Bu sorunu bay bas ederek sitelerde yaşayan hemşerilerimizin doğalgaz taleplerini yerine getiriyoruz. İmar sorunu, doğalgaz için engel olmaktan çıktı. Kapıdan giriş mümkün değilse pencereden gireriz. Pencereden giriş mümkün değilse bacadan gireriz. Bir şekilde gireriz. Neden? Çünkü Duraliler’deki hemşehrilerimizi çok seviyoruz. Doğalgazı sitelere getirme sözümüzün arkasında durduk. Sözlerimizi yerine getirmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Sorunların çözümü konusunda mazeretlerin arkasına saklanıp, o mazereti sebebiyle, ya kardeşim biz bunları yapamadık, yapamıyoruz, diyen bir belediye idaresi olmadık. Mazeretleri bir kenara bırakarak, sorunu çözen, engelleri aşa aşa hizmet getiren bir belediyecilik anlayışımızı Duraliler’e doğalgaz getirme sözümüzde de göstermiş olduk.

Gelecek kış konforlu enerji Duraliler’de
Başkan Hakan Tütüncü, önümüzdeki kış aylarında Duraliler’in doğalgaz konforuyla buluşacağını belirterek, “Birlikte başardık, diye bir sloganımız var.
Biz her şeyi halkımızla, Kepez’imizle başarıyoruz. Doğalgaz dağıtım firma temsilcileri, abonelik için ön müracaatları bugünden itibaren almaya başlayacaklar. Firmamız, yaz döneminde Duraliler’e doğalgazı ulaştıracak olan boru hatlarını döşemeye başlayacaklar.  Böylelikle 11 siteye, bir inşaata, 4 apartmana toplamda 971 konuta doğalgazı getirmiş olacağız.” diyerek konuşmasını tamamladı.
Site yöneticileri ve sakinleri de doğalgaz vaadini kısa bir sürede yerine getirmesinden dolayı Tütüncü’ye teşekkür ettiler.

50 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.