Hoşgeldiniz  

Tütüncü hız kesmeden çalışıyor

admin | 07 Nisan 2019 | Yerel Haberler A- A+

 

Kepez Belediye Başkanlığı’na 3. kez seçilen Hakan Tütüncü, seçim kampanyası ve öncesindeki hemşehrilerini ziyaret etme anlayışını ve çalışma temposunu seçimden sonra da aynen sürdürüyor.

31 Mart’ta yapılan Yerel Seçim’de hemşehrilerinin teveccühü ile yüzde 50,5 oy oranıyla 3. kez Kepez Belediye Başkanlığını kazanan Hakan Tütüncü, ‘1 Nisan’dan itibaren çalışmalarımızı aynen devam ettireceğiz’ sözünün gereğini yerine getiriyor.
Başkan Hakan Tütüncü,  geçtiğimiz Pazar günü yapılan seçimde elde ettiği zaferin ardından esnafı, mahalleleri ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyor.  Arka arkaya 3. kez Kepez Belediye Başkanı seçilerek ilçe tarihine geçen Hakan Tütüncü, ziyaretlerinde desteklerinden dolayı hemşehrilerine teşekkür ediyor ve seçim zaferinin mutluluğunu paylaşıyor.

İlk dernek ziyareti şehit ailelerine 
Tütüncü, 3. döneminin ilk dernek ziyaretini de Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği’ne yaptı. Başkan Tütüncü, İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Servis Sınıfı öğrencilerinin, şehit aileleri için dernek binasında verdiği yemeğe katıldı. Şehitlerin anne ve babalarının ellerini öpen Tütüncü, “Onlar bizim ailelerimiz. Onların evlâdı olmaktan tarifsiz bir onur duyuyorum.” dedi. Öğrencilerin şehit aileleriyle kaynaşması, vatan ve bayrak sevgisi bilincini kazanmaları amacıyla organize edilen yemekte İlçe Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek de yer aldı.

Şehit ailelerine yemek ikram eden öğrencilere Çanakkale gezisi 
Başkan Hakan Tütüncü, “Gençlerimizin bir sofranın etrafında şehitlerimizin aileleriyle, yakınlarıyla bir araya gelmelerini çok anlamlı buluyorum. Öğrencilerimizin kendilerinin yapmış olduğu yemeklerle bu sofrayı kurmaları ve şehit aileleriyle olmaları çok farklı bir eğitim süreci olması bakımından da anlamlı oldu.” ifadesini kullandı.
Tütüncü, şehit ailelerine gönülden hizmet eden ve onlara güzel bir gün armağan eden 12. Servis Sınıfı öğrencilerini Çanakkale gezisi ile ödüllendirdi.
Yemek, şehitler için Kuran’ı Kerim okunması ve dua edilmesiyle sona erdi.

‘Yağmurun Kokusu Renklerin Dokusu’ sergisini açtı
Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra Kaymakam Özgödek ile beraber Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’ndeki ‘Yağmurun Kokusu Renklerin Dokusu’ adlı serginin açılışına katıldılar. İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin grafik fotoğraf ve sanat tasarımı öğrencilerinin hazırladığı, resim, fotoğraf, mozaik ve vitraydan oluşan karma sergi ziyarete açıldı.
Sergide yer alan eserleri dikkatli bir şekilde inceleyen ve eser sahiplerinden bilgi alan Tütüncü, harika bir sergi hazırladıkları için öğrencileri ve Okul Müdürü Akif Erzurumluoğlu’nu kutladı.
Sergi açılışında, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ile  Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan da hazır bulundu.

Vatandaşın pişi davetine katıldı 
Tütüncü, sergi açılışından sonra ‘Hakan Başkan, seçimi kazanırsa pişi yapıp dağıtacağım’ diyen Fatih Mahallesi sakinlerinden Emine Kinvan’ın pişi davetine de icabet etti. Tütüncü, mütevazı bir sofrada mahalle sakinleriyle pişi yedi. Daha sonra Fatih Mahalle Muhtarlığını da ziyaret eden Tütüncü, yeniden muhtarlık görevine seçilen Yunus Yıldız’a hayırlı olsun dileğinde bulundu. Başkan Tütüncü, muhtarlık binasının bahçesinde toplanan vatandaşlarla da çözüme kavuşturdukları mahallenin imarını konuştu.

Son ziyaret Peker Amca’nın kahvehanesine 
Tütüncü, akşam mesaisinde ise bölgenin kanaat önderlerinden Hasan Ali Peker’in Erenköy Mahallesi’nde bulunan kıraathanesini ziyaret etti. Hemşehrilerine desteklerinden dolayı teşekkür eden Tütüncü, Kahvehaneler milletin meclisleri, Anadolu bilgeliğinin yansımalarını görebileceğimiz özel mekânlardır. Erenköy’deki Peker Amcanın kahvehanesinde hoş bir sohbetle günü noktaladık.” dedi.
Mahalle sakinleri de Başkan Hakan Tütüncü’nün seçimin hemen ardından kendilerini ziyaret etmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

69 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.