Hoşgeldiniz  

Turizme bakışımız değişecek

admin | 15 Mart 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Fuarlara ayrı ayrı katılarak parça parça bir görüntü çizen Antalya’da değişimin sinyallerini Antalya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde kurulan Antalya Tanıtım ve Turizm Geliştirme Ticaret A.Ş. (Antalya Destination) Genel Müdürü Nejdet Baş, Moskova Turizm Fuarı’nda verdi.

TANITIM ANLAYIŞI DEĞİŞECEK

MITT Fuarı ile ilgili 2020 hayallerini paylaşan Nejdet Baş, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun Antalya ekonomisinin turizme dayalı olduğunu ve bütüncül bir tanıtım stratejisi bulunmadığını vurguladığını anımsattı. Fuarlarda küçük standtlarda broşür ve kartvizit ile yapılan tanıtımın yetersiz olduğunu kaydeden Nejdet Baş,  fuar katılımcılarının büyük acenteler ile yaptıkları özel görüşmeler dışında tanıtım noktasında tam anlamı ile başarıya ulaşılamadığını belirtti.

PROJEYE BEBEK BENZETMESİ

Vali Karaloğlu’nun söylemleri ile örtüşen bir çalışma için kolları sıvadıklarının altını çizen Antalya Destination Genel Müdürü Nejdet Baş, “2020 Turizm sezonu öncesinde gerçekleştirilecek olan fuarda 2000 metrekarelik bir alanda Antalya olarak tam anlamı ile damga vurmak istiyoruz. Amacımız sadece fuara katılarak broşür ve kartvizit dağıtmak değil turisti Antalya’ya getirmek. Bunun kolay olmadığını biliyoruz. Projemizi bir bebek gibi düşünüyoruz. Şu anda apalama döneminde bir bebek gibi. Sonrasında bir bebeğe banzettiğimiz bu bebek yürümeye ve daha sonrasında da koşmaya başlayacak. Ama bunun için de bazı bileşenlerin bir araya gelmesi gerekiyor” dedi.

2000 METREKAREDE TEK ÇATIDATOPLANACAK

2020 Yılındaki fuarlar ile ilgili düşüncelerini Antalya Hilal Gazetesi ile paylaşan Nejdet Baş, “Ne yazık ki fuarlara belediyelerimiz, kurum ve kuruluşlarımız ayrı ayrı noktalar ile katılarak ülkemize ve şehrimize turist getirmeye çalışıyor. Biz 2000 metrekarelik bir alanda Antalya ile ilgili dinamikleri bir araya getirmek istiyoruz. Devasa bir alanda Antalya tanıtımı yapılacak. Bu alanda Antalya’nın önemli merkezleri ayrı ayrı değil tek çatı altında turistlere tanıtılacak. Söz konusu alanda Antalyamızın tüm güzelliklerini kısa kısa videolar ile ekranlarda göstereceğiz. Hatta bazı animasyonlar hazırlayarak turistin hafızalarına Antalya’nın adını ezberleteceğiz” ifadelerini kullandı.

1 MİLYON DOLARLIK TANITIM BÜTÇESİ

Türkiye olarak turizmi 12 aya yaymak, turizmi çeşitlendirme ve tanıtımının kolay olmayacağını bildiklerine vurgu yapan Nejdet Baş, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da önemli görevler düştüğünü kaydetti. Antalya Destination Genel Müdürü Nejdet Baş, “Türkiye olarak bizde beyin var, strateji de var ama bu kez bütçeye takılıyoruz. Bu noktada Bakanlığın devreye girmesi gerekiyor. Kaynak olmadığı için bir noktada tıkanılabiliyor. Yaklaşık 1 Milyon dolarlık bir bütçeden bahsediyoruz. İnanıyoruz ki Antalya olarak bir olursak, birlik olursak ve beraber olursak biz belki de hayal edemediğimiz noktaya kısa sürede ulaşabiliriz. Biz bunu başarabileceğimize inandık ve kolları sıvayarak projenin hayata geçmesi noktasında çalışmalara başladık. Başarı için her noktanın aynı noktada buluşması önemli. Bu arabada hepimiz birlikteyiz ve direksiyon bizde. Projemiz ile ilgili çok detaylı bir çalışma içerisindeyiz ve hiçbir noktayı atlamak istemiyoruz. Herşey sonuçta bir hayal ile başlarve biz hayallerimizin gerçekleşmesinin yakın vadede olabileceğine inanıyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Yalçın KÜÇÜK – MOSKOVA

74 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.