Hoşgeldiniz  

Sporcular ödüllerini aldı

admin | 10 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta Antalya’nın kış turizminin gözbebeği Saklıkent Kayak Merkezi’nde Antalya Kayak İl Birinciliği yarışması düzenlendi.

5 Ocak tarihinde Antalya Saklıkent Kayak Merkezi’nde düzenlenen yarışmaya birçok sporcu katıldı. Kayak sporuna gönül veren sporcular, Alp Disiplini, Snowboard ve Okullar Arası Alp Disiplin Yarışması olmak üzere iki alanda yarıştılar.

Dereceye giren sporcular için madalya töreni yapıldı. Sporculara madalyalarını Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç.Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Antalya Spor Şube Müdürü Yavuz Gürhan ve Türkiye Kayak Fedarasyonu Antalya İl Temsilcisi Fuat Kasarcıoğlu verdi.

“Etap yarışmalarından birincilikle dönmek temennimiz”
Yarışmada dereceye giren sporcuları tebrik eden Türkiye Kayak Fedarasyonu Antalya İl Temsilcisi Fuat Kasarcıoğlu, “ Sporcularımızı içten dileklerimle tebrik ediyorum, etap yarışmalarında Antalya’yı daha iyi temsil edeceklerinden eminim. Etap yarışmalarından birincilikle dönmek temennimiz. Bu yarışma için destek veren Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne, kulüp yöneticilerine, sağlık ve emniyet görevlilerine, sporcu ailelerine ve sayamadığım daha birçok kurum ve kuruluşa teşekkür ediyorum. Daha iyisi için çalışmaya devam edeceğiz. Sporun ve sporcunun öneminin farkındayız ve her zaman yanlarındayız” şeklinde konuştu.

Yarışma sonuçları

Alp Disiplini Yarışmasında Minikler kategorisinde Slalom Erkekler sıralaması, birinci Emin Başer, ikinci Ömer Gökpınar, üçüncü Batu Akay iken kızlar kategorisinde birinci Elis Kayışlı oldu. U-16 Büyük Slalom kategorisinde ise erkeklerde birincilik Aslan Ali Efe Özaydın’IN ikincilik ise Haldun Harun Kepez’in oldu. Büyük Erkekler Büyük Slalom kategorisinde ise birincilik Mehmet Kayışlı’nın, ikincilik ise Mustafa Gülşen’in oldu. U-12 Büyük Slalom Kızlar kategorisinde birinci Zeynep Duru Kepez, U-14 Büyük Slalom Kızlar kategorisinde birinci Müge Gülşen, U-16 Büyük Slalom Kızlar kategorisinde birinci Duru Egeli, U-18 Büyük Slalom Kızlar kategorisinde birinci Damla Demir oldu.

Okullar Arası Alp Disiplin Yarışması sonuçlarına göre Kızlarda birincilik ödülleri ise Minikler Büyük Slalom kategorisinde Elis Kayışçı’nın, Yıldız kategorisinde Müge Gülşen’in, Genç Kızlar kategorisinde Duru Egeli’nin, U-18 kategorisinde ise Damla Demir’in oldu. Okullar Arası Alp Disiplin Yarışması sonuçlarına göre birincilik ödülleri ise erkeklerde Minikler Büyük Slalom kategorisinde Emin Başer’in, Küçük kategorisinde Ferhat Bilal Özaydın’ın, Yıldız kategorisinde Sarp Kalkan’ın, U-16 kategorisinde ise Haldun Harun Kepez’in oldu.

Snowboard Yarışması dereceleri ise Erkekler Büyük Slalom U-13 kategorisinde Ferhat Bilal Özaydın’a, U-15 kategorisi birinciliği Nebi Yıldırım’a U-15 kategorisi ikinciliği Bartu Vardar Yıldız’a, U+15 kategorisinde ise birincilik Ege Berat Çankaya’ya verildi.

Gonca ÖZTÜRK / İslam ÇELİK

106 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.