Hoşgeldiniz  

Şoförler eğlenirken öğrendiler

admin | 20 Ocak 2019 | Yerel Haberler A- A+

 

Kemer Belediyesi ile Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası işbirliği ile ilçedeki şoför esnafına yönelik olarak düzenlenen seminere katılan Kemerli şoförler; hem eğitim aldılar, hem de tatil yaptılar. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 4 yıldır düzenledikleri eğitim seminerlerinin turizme büyük katkı sağladığını vurguladı. 

Kemer Belediyesi ve Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası işbirliğiyle ilçedeki taksi, otobüs, minibüs şoförleri ve turizm taşımacılığı yapan ticari araç şoförlerine yönelik olarak bu yıl dördüncü kez düzenlenen Kişisel Gelişim ve İletişim Semineri, 500 şoför ve ailelerinin katılımıyla Beldibi Rixos Sungate Hotel’de yapıldı.

“ÇOK YARARLI OLUYOR”

Seminerin açılışında konuşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Bu turizm sezonu Mart ayında İranlı turistlerin gelmesiyle başlayacak. Sezona dinlenmiş şekilde girmeniz için böyle bir etkinlik düzenledik. Bu seminerler hepimize çok faydalı oluyor. İç turizmi canlandırmak amacıyla şehir şehir dolaşıp ilçemizi tanıtıyoruz. Gittiğimiz kentlerdeki ziyaretlerimizde siz şoförler konusunda çok övgü aldık. Seyahat acentesi yetkilileri özellikle son 3-4 yıldır ulaşım esnafında çok büyük gelişmeler olduğunu söylediler. Dördüncüsünü düzenlediğimiz bu seminerlerin turizmimizin gelişimine çok büyük yarar sağladığına inanıyorum. Turistler bizim velinimetimiz ve onları ilçemizde en iyi şekilde ağırlamak hepimizin görevidir” diye konuştu.

İLETİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ

Açılışta konuşan Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Traş da ilçedeki tüm şoför esnafına böyle bir eğitim ve tatil imkânı sağladığı için Kemer Belediyesi’ne Başkan Mustafa Gül’e teşekkür etti. Ardından İletişim Uzmanı Neslihan Yahşi tarafından “Şoförlük Psikolojisi ve İletişim Yönetimi”, “Öfke kontrolü” ve “Stres Yönetimi” konulu seminer verdi.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Aynı akşam Başkan Gül ile eşi Neşe Gül’ün ev sahipliğinde yapılan gala yemeğine ise 500 şoför ve ailelerinin yanı sıra CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal ve muhtarlar katıldı.

“KEMERLİ TAKSİCİLER ÇOK ŞANSLI”

Yemekte konuşan Başkan Mustafa Gül, “Buraya katılan şoför esnaflarımız bir tarafından eğitim alırken bir taraftan da 3 gün boyunca tatil yapıp yeni turizm sezonu için enerji depolama fırsatı buluyorlar. Eşleri de zor bir görev yapan turizm şoförlerine en iyi şekilde destek oluyorlar. 1992 yılında SHP ilçe Başkanı iken yaptığım çalışma ve girişimlerle Kemer’e plaka tahdidi getirilmesini sağladım. İlçemizdeki taksi sayısı 265’te kaldı.  27 yıl önceki çalışmalarımız sayesinde 265 kardeşimize altın bilezik taktık ve bugün taksi plakalarının değeri 300 bin liraya kadar yükseldi. Taksici, dolmuşçu ve turizm şoförlerinin tüm sorunlarında her zaman yanında olduk. Sizlerle birlikte mücadele ederek Kemer’i dünya şehri haline getirdik. Hizmetlerimiz sizlerin de desteğiyle bundan sonra devam edecek” diye konuştu.

BAŞKAN BÖCEK ŞOFÖRLERİ SELAMLADI

Gecede konuşan CHP İl Başkanı Kumbul, örnek hizmetleri için Başkan Gül’ü kutladı ve hizmetlerin devamını diledi. CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek ise, “Kemer Antalya arası 5 yıl şoförlük yaptım. Sizden biriyim. Şoför arkasında devlet sırrı bile konuşulabilen bir meslek erbabıdır. Bütün şoför kardeşlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

HÜSEYİN KÂĞIT COŞTURDU

Konuşmalardan sonra düzenlenen törende durak başkanlarına ve mahalle muhtarlarına teşekkür plaketi verildi. Gecenin finalinde sahne alan Hüseyin Kâğıt,  söylediği şarkı ve türkülerle şoförleri ve protokolü coşturdu.

BAŞKAN GÜL’E TEŞEKKÜR

Seminere katılan şoförler ve aileleri böyle bir organizasyon düzenlediği için Kemer Belediyesi’ne ve Başkan Gül’e teşekkürlerini ilettiler.

115 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.