Hoşgeldiniz  

Serik halkının operatör isyanı

admin | 06 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Antalya’nın Serik ilçesinin Haskızılören Köyü sakinleri çekmeyen telefonlarından şikâyet ediyorlar.

Haskızılören Köyü’nde Vodofone, Türk Telekom operatörleri hiç çekmezken dörtte bir oranında belli noktalarda sadece Turkcell operatörü çekiyor. Belli yerlerde çeken bu dörtte birlik oranın yeterli olmadığından şikâyetçi olan halk ilgili kurumların bu konu üzerinde çalışma yapmalarını istiyor.

Olası bir felaketten korkuyorlar

Teknoloji çağında olduğumuz bu dönemde telefon çekmemesinin sıkıntısını yaşayan köy sakinleri geçmişte köylerinde meydana gelen sel felaketinden dolayı bu durumdan daha çok korktuklarını söylüyorlar. Olası bir felakette yardım isteyecek, haber verecekleri birilerine ulaşamayacak olmanın korkusunu da yaşadıklarını dile getiren halk bu durumun bir an önce çözüme kavuşması gerektiğini söylüyorlar.Haskızılören halkı yalnızca olası bir felaket durumda değil, hasta olduklarında taksiye ulaşamamalarının ve sevdikleriyle konuşmak istediklerinde konuşamamalarının üzücü olduğunu söylediler.

 Teknolojiden faydalanmak istiyorlar

GSM firmalarının her yerde çekiyoruz iddialarının doğru olmadığını işin gerçek yüzünün hiç de öyle söylenilenin tam tersi olduğunu veköylerinde bir türlü telefon çekmediğine değinen halk, “Teknolojiden faydalanamıyoruz, telefonlarımızı kullanamıyoruz” şeklinde konuştular.

İslam ÇELİK / Gonca ÖZTÜRK

125 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.