Hoşgeldiniz  

Seçmen listesi uyarısı

admin | 08 Ocak 2019 | Tüm Manşetler A- A+

 

Antalya Muhtarlar Dernek Başkanı Nazif Alp, 31 Mart yerel seçimleri için vatandaşları uyardı.

İNTERNETTEN DE KONTROL EDİLEBİLİR

Listelerin 17 Ocak saat 17.00’a kadar askıda olacağını hatırlatan Nazif Alp, “Vatandaşların, yerleşim yerlerindeki listelerde isimlerinin olup olmadığına bakmaları gerekmektedir. Diğer taraftan vatandaşlarımız www.ysk.gov.tr adresinden de seçmen kayıtlarını kontrol edebilir. Eğer vatandaşlarımızın listelerde isimleri bulunmuyorsa nüfus müdürlüklerine giderek bulundukları yerleşim yerlerine kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Listede ismi olmayan vatandaşlarımız, bu süre içerisinde gerekli müracaatı yapmazsa 31 Mart seçiminde oy kullanma şansını kaybedecektir” dedi.

VATANDAŞLARIMIZDAN DUYARLILIK BEKLİYORUZ

“Bu listelerin askıya çıkarılmasındaki yegane amaç, 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlarımızın seçmen kütüklerinde isimlerinin olup olmadığının belirlenmesine yardımcı olabilmektedir” diyen Başkan Alp, şunları söyledi: “Dolayısıyla  17 Ocak tarihine kadar askıda kalan bu listede ismi bulunmayan vatandaşlarımız mutlaka bağlı bulundukları ilçe nüfus müdürlüklerine gidip hanede oturduklarını belgeleyen su, elektrik, telefon faturası veya kira sözleşmesini ibraz etmeleri gerekmektedir. Vatandaşların ilçe nüfus müdürlüklerinde kendilerini kütüğe kaydetmelerinden sonra alacakları belgeyi ilçe seçim kurullarına götürmeleri durumunda listeye isimleri kaydedilmiş olacak. Bu noktada vatandaşların mutlaka asılacak listelerde kendi isimlerinin olup olmadığını doğru bir şekilde araştırmaları gerekmekte. Bütün vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık ve ilgi bekliyorum”

Başkan Alp, geçmiş seçimlerde birçok vatandaşın gerekli işlemleri zamanında yapmadığı için oy kullanamadığını aktararak aynı sorunla karşılaşılmaması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

Yalçın KÜÇÜK

117 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haber Seri Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.